Gezi RehberiListeler

Karadağ Gezi Rehberi

Karadağ Nerededir?

Karadağ Nerededir?

Bir Balkan ülkesi olan Karadağ Doğusunda Kosova, Güneyinde Arnavutluk, Kuzeyinde Bosna Hersek ve Hırvatistan ile komşudur. Ayrıca Karadağ’ın Batısında Adriyatik denizi vardır.

Karadağ’da Konuşulan Diller

Karadağ’da Konuşulan Diller

Ülkenin resmi dili Karadağca’dır. Fakat aynı zamanda ülkede Hırvatça, Boşnakça, Arnavutça ve Sırpçada yaygın olarak kullanılmaktadır. Arnavutça hariç diğer diller birbirlerine benzedikleri için ülkede yaşayan vatandaşlar birbirleri ile rahatça anlaşabilmektedir.

Karadağ’a Ne Zaman Gidilmeli?

Karadağ’a Ne Zaman Gidilmeli?

Bir Akdeniz iklimi olan Karadağ’ı ziyaret etmek için hem Adriyatik denizine girebilmek hemde şehri keşfetmek için en ideal zaman mayıs-eylül ayları arasıdır.

Karadağ’da Ne Yenir?

Karadağ’da Ne Yenir?

Karadağ, çalkantılı tarihinin etkisi ile Osmanlı, Sırp, Avusturya, Macaristan ve İtalyan mutfağından etkilenmişlerdir. Karadağ’da bolca et yemeklerine rastlamanız mümkündür. Ülkenin kuzeyinde kalan dağlık bölgelerinde, krema ile haşlanmış kuzu veya sütte pişirilmiş kuzu ile tütsülenmiş et ürünleri tüketimi yaygın ve kıyı kesimlerde ise daha çok kurutulmuş koyun eti ve deniz ürünleri tüketimi yaygındır.

Karadağ’a Nasıl Gidilir?

Karadağ’a Nasıl Gidilir?

Karadağ’ın Başkenti olan Podgorica’da Podgorica Havalimanı bulunmaktadır. Ülkemizden Günde birkaç sefer direk uçuş olarak Karadağ’a uçuş yapmaktadır. Karadağ mükemmel doğası, berrak denizi ve hoş ve temiz plajları, leziz yemekleri, diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığı zaman Karadağ hem çok ucuz hem de ulaşım oldukça basit olan bir Ülke..

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu