Faydalı BilgilerListeler

Karaciğer yağlanmasının nedenleri ve bitkisel tedavi yöntemleri

Karaciğer yağlanmasının en önemli sebeplerinden birisi fazla miktarda alınan alkol kullanımıdır.Alkol direk olarak karaciğerimizde yağlanma oluşuna sebebiyet verir. Öncelikle karaciğer yağlanmasından şikayetçi olanların derhal alkol tüketimine son vermeleri veyahut olabildiğince azaltmalarında fayda vardır.Bu tedavinin olumlu sonuç vermesi bakımından olmazsa olmaz kuralların başında gelir.Alkol tüketimi bırakılmadığı veya azaltılmadığı sürece uygulanacak ilaç veya bitkisel tedavi yöntemleri hiç bir işe yaramayacaktır.

Karaciğer yağlanması basit gibi görünse de vücudumuzda oluşan tüm hastalıkların baş nedenlerinden birisidir.O yüzden karaciğer yağlanmasını çok önemsemeliyiz ki sağlıklı yaşam konusunda bir adım önde olalım.

Bildiğiniz gibi karaciğer yağlanmasının bir sonraki safhası ise sirozdur. Karaciğerinde siroz oluşan kişilerin tedavilerini kolay kolay sonuç vermediğini tüm hekimler söylemektedir.Bu yüzden karaciğer yağlanması olan ve olma riski yüksek olan kişilerin aşağıda önereceğim maydanoz kürünü mutlaka kullanmalarını önereceğim.Bu kürü kullanan bir çok kişinin karaciğer yağlanmasının minimuma düştüğüne tanığım.Bu konuda gerek Ahmet Maranki olsun gerek İbrahim saraçoğlu olsun ve Ender Saraç olsun hepsinin önerdikleri tedavi yöntemi aynıdır.Kullanımda farklılık taşısa da önerileri, genelde aynı uygulama noktasında birleşiyorlar.Farklılık gösterdikleri nokta bazısı haşlama yöntemini bazısı ise çiğ tüketimini önermektedirler.Ben kürü aşağıda anlatacağım.Seçim siz değerli okurların,

MAYDANOZUN KARACİĞER YAĞLANMASI TEDAVİSİNDE KULLANIM ŞEKLİ

15 sap maydanozu bir su bardağı ilave edilmiş tencereye atıyoruz. Yalnız maydanozları atmadan önce suyun kaynamamış olmasına dikkat edin.Su kaynadıktan sonra ilave ettiğimiz maydanozları tencerenin ağzını kapatarak 15 dakika demlemeye bırakıyoruz.Ilımış olan demlenmiş maydonoz suyunun içinin bir kaşık limon suyu sıkarak sabah kahvaltısından en az yarım saat önce içiyoruz.Bu kürü 15 gün aralıksız uyguladıktan sonra 10 gün ara verin.sonra bir 15 gün daha devam edin.Sonra tekrar 10 gün ara verin.3.defa 15 günü tamamladığınızda göreceksiniz karaciğer yağlanmanız tamamen yok olacaktır.Yağlanması ileri safhada olanlar sabah uygulamasına ilave olarak akşam yatmadan öncede içebilirler.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu