EDİTÖR BAŞVURU
Gezi Rehberi

Kanepenizde Uzanırken Gidebileceğiniz 5 Egzotik Yer

Bir tıklama ile anında neredeyse hayal bile edemeyeceğiniz yerlere gideceğiz. Ne dersiniz? Hazırsanız gidelim mi? İşte harika 5 mekan.

Dünyamız doğal güzellikleri ile nefes kesen manzaralarıyla doludur. Gezegenimizin her köşesi benzersiz ve görülmeye değerdir. Ama her yeri göremeyeceğimiz için bu çok kötü. Yeterli zamanımız olmayabilir ya da bazı yerlere ulaşma imkanımızda olmayabilir. Peki ya hepsini artık yapabileceğinizi söylesek ne yapardınız? Şu anda, şu saniyede? İnternet bu konuda bize oldukça yarar sağlıyor; canlı web kamerası. Bir tıklama ile anında neredeyse hayal bile edemeyeceğiniz yerlere gideceğiz. Ne dersiniz? Hazırsanız gidelim mi?

1.) Uluslararası Uzay İstasyonu

Uluslararası Uzay İstasyonu

Bugüne kadar insanlığın en büyük başarılarından biri, nesneleri Dünya’nın yörüngesine ve ötesine göndermektir. Yuri Gagarin 1961’de uzaya giden ilk kişi oldu. O zamandan beri bir çok kişi onun izini takip etti. Gezegenimizde yörüngedeki en büyük nesne Uluslararası Uzay İstasyonu(ISS)’dir. Aynı zamanda altı kişiye kadar içinde insan bulundurabilir.

Seçilmiş olan kişilerden sadece birkaçı ISS’ye adım atmaya devam edecektir.  Bu şanslı azınlık gezegeni yukarıdan bütün ihtişamıyla görecek. Geri kalanımız? Sadece yüksek çözünürlüklü webcamlerle yapmamız gerekecek, değil mi? Evet. Bu kadar hızlı olacak her şey. Hadi gelin uzaya çıkalım.

Uzaya Çıkmak İçin Burayı Takip  Edin => http://www.ustream.tv/channel/live-iss-stream

2.) Mercan Resifleri

Mercan Resifleri

Mercan kayalıkları tipik olarak tropikal ve subtropikal sularda bulunur. Onların en büyük ve en ünlüsü olan Büyük Bariyer Reef’in bugünkü şeklini alması 20.000 yıl sürdü. mercan kayalıklarının her yıl yaklaşık 10 milyar dolarlık turizm ve rekreasyon değeri yarattığını söyleyelim. Gezintiye hazır mıyız?

https://reefcam.tv/

3.) Antartika

Antartika

Antartika bize o kadar uaktır ki yani gitmek isteseniz bile çok zor gidersiniz. Antartika’da kalıcı araştırma üsleri var. Ancak zorlu kış aylarında burada yaklaşık 1.100 kişi kalabiliyor. Yaz aylarında da kalan kişi sayısı yaklaşık 4.400’e kadar yükselebiliyor.

Herkes penguenleri sever, ancak çoğu insan onları yalnızca doğal yaşam alanlarının dışında, hayvanat bahçelerinde veya deniz parklarında görebilir. Birmingham Alabama Üniversitesi ile birkaç bilim vakfı arasındaki ortaklık sayesinde, evinizin konforunda çevrimiçi Antarktika penguenlerini seyredebilirsiniz.

https://www.usap.gov/videoclipsandmaps/palWebCam.cfm

4.) Afrika Safari

Afrika Safari

Daha sıcak bir iklimi tercih edenler genellikle Afrika’daki vahşi hayvanlara yaklaşma fikrini seçiyor. Afrika safarileri, ” ölmeden önce yapmanız gereken şeyler ” listelerinin başında olma eğilimindedir . Kıtada, dünyadaki başka yerde bulunmayan türler bulunur. Gerçekten orada olmak ve doğal çevrede filler, zürafalar ve çitayı görme hissi ile kıyaslayacak hiçbir şey yoktur. Safari gezisi için zamanınız, paranız ve enerjiniz olacak kadar şanslı olmayabilirsiniz.  Endişelenmeyin, çünkü sizi video akışının sihirini kullanarak bu vahşi hayvanlara olabildiğince yakınlaştırmada uzmanlaşmış bir Güney Afrikalı şirket var. Africam , Afrika’nın en işlek yaban hayatı bölgelerinde kameralar koydu. Bu kameralar günde 24 saat canlı video ve ses yayınlıyor.

Vahşi Doğayı Görmek İçin => http://www.africam.com/wildlife/

5.) Prag Şehir Merkezi

Prag Şehir Merkezi

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag Avrupa’daki en eski ve en güzel yerlerden biridir. Her yıl yaklaşık olarak 4 milyondan fazla turist Prag’a akın ediyor ve dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında 22. Sırada yer alıyor.

Prag’a gitmek için; http://www.praguewebcam.com/

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu