Faydalı BilgilerListeler

Kalp Hastalığı ve Yeşil Çay Arasındaki İlişki

Yapılan yeni çalışmalara göre; kanser gibi pek çok hastalığa etkisi olan yeşil çayın kalp üzerinde de önemli bir etkisi bulunmaktadır. Hollanda da 37 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen çalışmada günde 3 fincan yeşil çay tüketen insanların kalp hastalıklarına bağlı ölümlerde yüzde 45 oranında azalma görüldüğü ifade edilmektedir.

5000 yıldan fazla tüketilen yeşil çay, insan için doğadan gelen en büyük iyiliklerden birisidir. Hollanda, Japonya ve Çin’de yapılan araştırmalara göre yeşil çayın kalp hastalıklarını azaltmaya etkili olduğu ortaya konulmuştur.

Yeşil çayın en önemli bileşeni olan Epigallokateşingallat bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Yeşil çay içerek kalp sağlığınızı kolaylıkla koruyabilirsiniz. Çalışmalar hafif ve aromalı yeşil çay ile kalp hastalığının sebebi olan total kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserid seviyelerinde iyileştirici ve düzenleyici olarak önemli görev üstlenmiştir. 4 hafta süreyle düzenli olarak tüketilen yeşil kalp sağlığı üzerindeki faydasını rahatlıkla görebilirsiniz. Kötü kolesterolün düşürülmesinde de önemli bir etkiye sahiptir.

Yeşil çay içtikten otuz dakika sonra kan damarlarındaki kan akışının daha kolay olmaktadır. Çünkü içtiğiniz yeşil çay sizi rahatlatarak kanın daha kolay akmasına yardımcı olur. Açık olan yeşil çayların nasıl toplandığını ne şekilde korunduğunu bilmediğimizden ve yeşil çaydan en etkili şekilde faydalanmak için doğru ve güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olanlar tercih edilmeli ve demleme süresi iki ya da üç dakikayı aşmamalıdır.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu