HaberlerTürkiye

Kalıcı Bedelli Askerlik Seçimden Önce Geliyor!

Yeni askerlik sistemi düzenlemesi ve kalıcı olarak planlanan bedelli askerlik uygulaması ile ilgili yurttaşın beklenti içinde olduğunu vurgulayan milletvekillerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimden önce yeni askerlik uygulamasının Meclis’ten geçeceği müjdesini duyurdu.

“EYT GÜNDEMİMİZDE YOK!”

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre: Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) alakalı bir tertip olup olmayacağının merak konusuydu. Bu soru üzerine de Erdoğan Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi hâlde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız”  diye konuştu.

Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ta, Emeklilikte yaşa takılanların bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesinin ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceği bilgisini aktardı.

superhaber.tv

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu