Tasarımlar ve Sanat

Kağıttan atlamak isteyen muhteşem dijital sanat eserleri

Kendi kendini geliştirdiği yeteneği sayesinde harika çizimler yapabilen Brezilyalı sanatçının kağıt üzerinde yaptığı çizimler adeta canlı gibi duruyor.

Brezilyalı sanatçı Tullius Heuer, kalem sanat simülasyonlarını, büyülü üç boyutlu manipülasyonlarında gerçek fotoğraflarla ustalıkla harmanlıyor ve ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Yapılan çizimler hayata geçerse ne olacağını içten içe merak etmeye başlıyoruz. Çizimlerde yapılan mükemmel yanılsamalarının tamamlanması ortalama 9 ila 10 saat sürüyor ve gerçeküstücülüğün dokunuşu sonucu ortaya çıkan çizimler hem büyüleyici hem de ürkütücü görünüyor.

Maceió merkezli sanatçı, dijital sanata olan tutkusunu ve yadsınamaz yeteneğini tesadüfen keşfetmiş. Bilişim alanında derecesi olan 29 yaşındaki sanatçı, yaşamında göze çarpan müthiş fırsatları hayata geçirdikten sonra tam gün sanatına dalmaya karar verdi. 

Aşağıda sanatçının çizimlerinden 17 tanesini göreceksiniz ve eminim ki gördüğünüzde yok artık diyeceksiniz.

[irp] [envira-gallery id=”10415″]

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu