Kağıt Bardakları Tuval Olarak Kullanan Türk Sanatçının Harika Eserleri

Dünyayı gezerken aynı zamanda gittiği yerleri bardaklara çizen ve harika işler ortaya çıkartan gezgin Berk Armağan'ın tasarımlarından bazıları.

26 yaşındaki Berk Armağan kendi kendine yetişen bir sanatçı ve gezgin olarak, kağıt kahve bardağını kendine tuval olarak kullanıyor. Berk, genellikle o yeri ziyaret etmeden önce neye çekileceğine karar verir ancak bazen de sokaklarda ve binalar üzerindeki eserlerden esinleniyor. Elinde tuttuğu düz bardaklarla sokaklarda dolaşır ve tüm resimleri yapacağı yere bakarak ayak üstü çiziyor. Çoğu zaman otostop çekip kamp kuran bir sırt çantalı kimse olarak malzemesi ile çalışmak için zaman ve zor koşullar yaşıyor ancak bunun da tecrübenin önemli bir parçası olduğuna inanıyor.

Berk, sanat eserlerini tüm seyahatlerini finanse etmek için satıyor; ayrıca, başıboş kediler ve köpekler için yiyecek ve barınak sağlamak gibi sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunuyor. Bir Türk’ün böyle bir çalışmayla karşımıza çıkması beni gururlandırdı gerçekten.

Berk Armağan’ın instagram hesabına baktığımızda neredeyse dünyanın her yerinden takipçileri olduğunu görebilirsiniz. Yaptığı çalışmalarda neredeyse hiç bir ayrıntıyı atlamayan sanatçı aynı zamanda bütün dünyayı dolaşmayı kafasına koymuş ve bu yolda hızla ilerlemeye devam ediyor.

Instagram adresi: @seyyahart

1. Paris, Eyfel Kulesi

2. Köln, Köln Katedrali

3. Amsterdam, Hollanda

4. Pisa, Eğik Pisa Kulesi

5. Hundertwasserhaus, Viyana

6. Amsterdam, Van Gogh Portresi

7. Mona Lisa, Louvre, Paris

8. Kolezyum, Roma

9. John Lennon Portresi – Prag

10. Dresden, Kunsthofpassage

11. Scream, Norveç

12. Brugge, Brugge Belfry

13. Venedik, Veba Doktoru Maskesi

14. Stockholm, İsveç

15. Bergen, Norveç

16. Brandenburg Gate, Berlin

17. Kopenhag, Christiansborg Sarayı

18. Prag, Dans Evi

19. Polonya

20. Krakow, Wawel Şatosu

Exit mobile version