Yaşam - insan

Kadınların Bitmek Bilmeyen Hazırlanma Hikayeleri

Bilimsel olarak kadınları sevindirirken, erkekleri üzen gerçek: Kadınlar erkeklerden daha uzun ömürlü oluyorlar.

Kadın bir davet için hazırlanacaksa önce gardırop ve ayakkabılar gözden geçirilir: Aksesuarlar, çanta ne varsa iyice bakılarak “öfff amma çok şey var, hiç biri işe yaramaz” denir. Mağazalar gezilir, neyi neyle kombin yapsam, diye düşünülür. Zaman yaklaşmaktadır, kadın hala içinde büyüttüğü bir sıkıntıyla koşturur. Vakit gelmiştir, kıyafetler giyilir, makyaj, saç, aksesuarlar hiçbiri olmamıştır… Ah keşke vakit olsaydı!

Tatile çıkılacaktır, haftalar önce hazırlanan bavul, sürekli yenilenen ihtiyaç listesine göre tekrar dolar, boşalır ilaveler yapılır. Son gün geldiğinde yine eksikler vardır, telaş ise çabası… Ah, keşke vakit olsaydı!

[irp]

Sevgilisi ile bir kez olsun tam zamanında buluşabilmek veya eşiyle geciktik telaşı olmadan kapıdan çıkabilmiş olmak için ömründen vermeye razı olacak erkekler var. Oysa buna gerek yok. Kadın hazırlanma süresini kısa tutsa yetecek.

Kadınların bitmek bilmeyen hazırlık süreçlerinin kazalarla daha da uzadığı bile bilinir. Son dakika dökülen veya silinen ojeler, kaçan çoraplar, topuğu fırlayan ayakkabılar, aranıp bulunamayan takılar…

Kadın için düğün, yemek daveti, iş toplantısı, sevgiliyle buluşma, yıl dönümü , tatil ve daha ne kadar ön hazırlık gerektiren aktivite varsa, o kadar zincirleme çıkmaz vardır. Kadın uzun, ince, zorlu bir yolun başındadır ve hayat, ona belki de bu yüzden biraz daha ömür fazlası vererek, en büyük hediyesini sunmuştur.

 

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu