Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınların genellikle uzun boylu erkeklerden daha fazla hoşlanması kadınların sevgili ve erkek tanımıyla yakından alakalı bir durumdur. Elbette bu durumda bize kodlanan kadınlık tanımıyla da doğrudan alakalıdır. Kadınların bilinçaltlarında genellikle erkeğe göre kendini daha güçsüz ve korumaya muhtaç şeklide bir bilinç vardır ve bu tamamen kültürel kodlamayla alakalıdır.

İlk çağdan bu yana erkek egemen toplum anlayışı nedeniyle kadınlar iş hayatında daha az yer almış ve kendilerini hep geri planda hissetmişlerdir. Ayrıca fiziksel özellikler bakımından düşünüldüğünde genel olarak erkeklerin daha büyük çaplarda olmaları da uzun boylu erkek beğenisini beğenmede etkilidir.

Uzun Boylu Erkeklere Dair İnanışlar 

Kişisel deneyimlerden dolayı ve bazen de söylentiler nedeniyle uzun boylu erkekler daha öz güvenli ve cinsel anlamda daha fazla tatmin edici olarak görülebilmektedir. Ayrıca kadından fiziksel olarak daha büyük olması kadınların cinsel açıdan hoşuna gidebilir.

Her Zaman Aynı Durum Geçerli Midir?

Kadınların erkek beğenisinde sadece yukarda sayılan nedenler etkili olmayabilir. Elbette istisnalar da günümüz modern toplumunda oldukça fazladır. Örneğin kadın kısa ya da uzun boylu fark etmeden sevgililik ya da evlilik ilişkisi kurabilir.

Bazen erkekler kendinden daha uzun boylu kadınlardan da hoşlanabilir. Yani aslında kesin olarak her yerde geçerli şekilde kadınların uzun boylu erkeklerden hoşlanma durumundan bahsedilemez. İstisnalar ve kültürel alışkanlıklar bunda etkilidir.

Originally posted 2021-11-19 09:50:31.

Exit mobile version