ListelerYaşam - insan

Kadınlar neden sürekli saçlarını değiştirirler?

Kadınlar için saç; vazgeçemedikleri, bir şey değişecekse;  ilk değişmesi gereken, sıkıldıkları zaman oynadıkları kısacası her zaman ilkleri arasındadır. Kıyafet kombini yaparken de saç rengine ve şekline uygun seçimler devreye girer. Kadınlar, modayı yakından takip ettikleri için moda saç modellerini sıklıkla kendilerine uygular. Mesela; o yıl kahverengi kıyafetler moda ise saç rengi de kahverengi ve siyaha dönük, pembe renk ağırlıkta ise seçimleri siyah gibi koyu renklerden yana olur . Beyaz ve bej renk kullanılıyorsa genelde karamel renk tercih edilir. Anlayacağınız moda ve saç birbirine bağlı unsurlardır.Her saç rengi ve her saç şekli her kadına yakışmaz. İşte tam da bu yüzden, ten ve göz renklerine giden saç tonunu tutturma başlığı altında harcanan zaman ve para asla hesaplanamaz.

Kadınların ruh halini, saçlarını sürekli değiştirmelerinden kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Kadınların ruh halini, saçlarını sürekli değiştirmelerinden kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Saç rengini ya da şeklini değiştiren kadın; ya sevgilisinden ayrılmıştır ya da araları bozulmuştur. Öte yandan işinden ayrılmış da olabilir.Birine aşık olmuş ama erkek kendisine yüz vermemiş de olabilir. İş arkadaşı saç rengini ya da şeklini değiştirmiştir ve bunu kıskanıp kendisi de değişiklik yapmıştır. Kendisini çok yalnız hissetmiştir, bunalımdadır. Kış gelmiştir ve içine bir sıkıntı düşmüştür ya da bahar gelmiştir içi kıpır olduğundan saçında değişiklik yapmak istemiştir. Kısacası her zaman mantıklı (!) bir nedenleri vardır.

Tabi bu genel yargıların aksine, kimi zaman sebepsiz, kimi zaman kuaförün baştan çıkarması, dil dökmesi ve benzeri çabalar sonucunda alınan ve sonunda şekil verme, fön çekme, boya derken kadının kendi iyi hissetmesi ile sonuçlanan bir dizi olay gerçekleşir. Kadınların özgürlük alanları saçlarıdır, dersek herhalde çok da yanlış yapmış olmayız. İsterlerse uzun bir şekilde bırakırlar, isterlerse kısacık kestirebilirler. İsterlerse siyah, kahverengi, sarı, karamel, mavi ya da yeşil vesaire yaptırabilirler. Açıkçası o an da ki ruh halleri  hangi renkten ya da modelden yana olursa onu yaptırırlar.Erkeklerin saç konusun da seçenekleri çok kısıtlı olduğundan genelde bıyık ve sakal değişiklikleriyle avunurlar. Hayatın diğer alanları bilinmese bile konu saça geldiğinde, kadınlar erkeklere göre her zaman daha şanslıdır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu