ListelerYaşam - insan

Kadınlar Neden Aldatır?

Aldatma denildiğinde ilk akla gelen erkekler olur ancak aldatma konusunun yalnız başına gerçekleştirilmediğini düşündüğünüzde her erkek kadar kadınında aldattığını da unutmamak gerekir. Evet, kadınlarda en az erkekler kadar aldatıyorlar ancak neden?

Amerika’da yapılmış olan bir araştırma bize gösteriyor ki pek çok kadın evliliğinden memnun olsalar bile sırf maceraya kapılmak için yeni bir ilişki arayışına giriyorlar. Hatta bu araştırmada şu şekilde bir durumla karşılaşıyoruz hiçbir kadın evliliğinin bitmesini istemiyor. Kadınların aldatmasının en büyük nedeni daha fazla romantizm ve tutku istemesi.

Genelde evlilikleri monotonlaşan kadınlar hayatlarından şikayet ediyorlar. Bu şikayet durumu ise bir süre sonrasında mutsuzluğa dönüşüyor. Bu durumda kadında aldatma eğilimi içerisine girmeye başlıyor. Erkeklerin aldatma nedenlerinin başında cinsel partner arayışları var kadınlar ise aşk ve heyecan için bu girişimde bulunuyorlar. Ancak çoğu kadın evliliği ne kadar da sıkıcı ya da heyecanını yitirmiş olursa olsun aşık olmadan bir başkasıyla cinsellik yaşamak istemiyorlar.

KADINLARIN ALDATMASI İÇİN NEDENLER

KADINLARIN ALDATMASI İÇİN NEDEN

Bazı kadınlar hormonlarının etkisiyle aldatma eğilimine giriyorlar.  Her kadın aslında erkek kadar farklı cinsel deneyimler yaşamak isterler lakin bunu erkekler kadar samimi bir şekilde söylemedikleri içinde çok fazla öne çıkmazlar.

Eşlerinin kendilerini aldattığını öğrenen veya hisseden kadınlar ondan intikam almak için aldatırlar. Bu aslında psikolojik bir durumdur ve depresyon sonucunda gelişebilmektedirler.

Kötü giden evliliklerde kadının başka bir erkeği bulma arzusu. Genelde kadınlarda aldatma kendi kendisine olmayacaktır. Eğer ki kadın eşinden memnun değilde bu kez başka bir erkeği garantilemek isteyecektir. Dolayısıyla aralarında çok fazla bir problem olmasa bile kadın yönünden evlilik kötüye doğru gidiyorsa kadın önce aldatır sonrasında da boşanır.

Kocasını seven bir kadın hiçbir şekilde iki eşliliği kabul etmek istemez ve bir erkeğe bağlı olmak ister. Burada kadının garantici yapısı ve de duygularıyla hareket ettiği görülmüştür.

pomeranian boo fiyatları

Bir Yorum

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu