ListelerYaşam - insan

Kadınlar Ne İster? Neyi Neden İster?

Hiç anlamaya çalışır mıyız kim ne ister diye sormadan önce?

Kadın olmak zordur, kadınları anlamak imkansız. Bazen biz bile kendimize anlam vermezken erkeklerin bizi anlamasını bizi bizden daha iyi bilmesini isteriz. Bunun nedeni güven duyma hissidir. Güvenmek ve bağlanmak isteriz. Bazen bir çift gözde kaybolmak bazense birkaç güzel söze boğulmak her kadının isteğidir. Kadınlar insan dışı varlıklar değildir. Bir erkek bir kadından ne beklerse, bir kadın da bir erkekten onu bekler. Nden sonuç hep hüsran olur sizce? Çünkü insanlar istedikleri şeyi karşı tarafa vermez sadece beklerlerse bu bir sorundur. İnsan önce dönüp ben ne istiyorum sonra ne yapıyorum diye kendine bakmalı kendine sormalı.  Evren hepimizi eşit derecede seviyor bu unutulmamalı. Bir insan kendini bilmeden başkasının ne istediğini bilemez. En önemli sorun ise bu hayatta hiçbirşey bilmeden yaşamak değil midir? Bilmeye başlayıp öğrenmenin tam zamanı bence.

  • İlk olarak; anlayış. Anlaşılmak, anlaşılmayı istemek insanın doğasında vardır. Her kadın karşısında kendini dinleyen anlayan birine ihtiyaç duyarKendisini anlayabilen insanın yanında huzur bulur ve yalan söyleme ihtiyacı hissetmeden herşeyini o kişiyle paylaşabilir. Bunun için yapılması gereken sadece önyargılı davranmamaktır. 
  • İkincisi kabulleniş. Kabul görme kabullenme benimsenmeyi gerektirir. Kabullenildiğini düşünen kadın her zaman aidiyet duygusunu daha yoğun yaşar. Kendini eğer o yere o kişiye ait hissediyorsa onun yanından veya o yerden ayrılmak istemez.
  • Üçüncüsü saygıdır. Saygı görmek her insanı mutlu eder. Bir kadın kendisine saygı duyulduğunu hissediyorsa bunun böyle devam etmesi için elinden geleni yapar. Çünkü saygı duyulmak bir kadın için her zaman önemlidir. Fikirlerine saygı duyan adamlar bir kadının her zaman ilgisini çeker.
  • Dördüncüsü hoşgörü. Saygı duymayı bilen bir insan olaylara ve fikirlere her zaman hoşgörü içinde yaklaşır. Bir kadın için de bu  her anlamda büyük bir erdemdir.
  • Beşincisi sevdiğini belli etmek. Kadınların beyni unutmaya programlıdır. Bugün olan birşeyi yarın hiç olmamış gibi davranabilir. Onlara bazı şeyleri hatırlatmak gerekir. Sevmek bir kere söyleyip zaten o biliyor diye düşünüp başka birşey yapmamak değildir. İlla söylemekte değildir ilgisini çekecek küçük şeylerle şaşırtmak ve birkaç anlamlı cümle kurmaktır. O kadar da zor olmasa gerek.
  • Altıncısı altın kural değer vermek. Eğer bir kadın değer verilmediğini hissederse çıldırır, farklı girişimlerde bulunur dikkat çekmeye çalışır tıpkı bir çocuk gibi. Siz hala anlamazsanız sonuç ölümcül olabilir. Burnunuzdan getirmek yani süründürmek ve değerini anlamanız için herşeyi yaparlar. Böyle sakıncalı durumlardan kaçınmak için değer verin beyler ve bunu gösterin.
  • Yedincisi aşk oyunları. Kadınlar her zaman gizemli buldukları erkeklerin peşinden giderler. Küçük maceralar, heyecanlar, hayata renk katan yenilikler, aşk oyunları ile bir ilişkiyi her zaman kurtarabilir ve renklendirebilirsiniz. Heyecan iyidir.
[irp]
  • Sekizinci sevecenlik. Sevecen, sıcak kanlı, içten insanlar her zaman daha samimi gelir. Doğal olmak kendiniz olmak tartışmasız en doğru seçenektir. Doğallıktan kastım zoraki gereksiz iltifatlar, abartılı davranışlar her zaman yapmacık görünür. Rahat davranmak sizi sevecen gösterir ve her zaman bir adım önde olursunuz.     
  • Dokuzuncu nezaket ve kibarlık. Kibar bir insandan kim etkilenmez ki? Hareket ve davranışlarla, söz ve mimiklerle kibar olup bir kadını kendinize hayran bırakabilirsiniz. Ses tonunuzdan el hareketlerinize kadar inceler bir kadın bu yüzden kendinizi iyi ve doğru ifade etmelisiniz.
  • Sonuncusu ise beklemektir. Bir kadın kuşkusuz bekletmeyi sever. Eğer beklemesini bilirseniz beklemenizin karşılığını da alırsınız. Ona ben seni her daim beklerim izlenimi verin ve görün bakalım neler oluyor.

Bu da bonus olsun :) kadınlar ne istiyormuş bakalım.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu