EDİTÖR BAŞVURU
Sinema

İzlenmesi Gereken 5 Christopher Nolan Filmi

Christopher Nolan’ın yazdığı ve yönettiği, kesinlikle izlenmesi gereken muhteşem filmler…

  1. Inception-Başlangıç

Christopher Nolan’ın yazdığı ve yönettiği Başlangıç filmi 2010 yapımıdır. Bilim kurgu alanındaki yaptığı filmlerle tanınan Christopher Nolan Başlangıç filminde de aynı şekilde bir kez daha başarısını kanıtlamış.  Başlangıç filmi yayınlandıktan kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmektedir.

  1. Interstellar-Yıldızlar Arası

Hayatını mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçiren ve gayet fazla teknik bilgisi olan Cooper’ın geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini özleyen ve karşına çıkan bir fırsatla hem insanlık için önemli hemde kendisi için önemli olan bir karar alması gerekir. Hem izafiyet teorisi hemde solucan delikleri konusundan ilham alınan film gerçekten izlenmesi gereken ve merak uyandıran bir  Christopher Nolan filmi.

  1. Momento-Akıl Defteri

Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen Akıl Defteri özgün adıyla Momento filmi psikolojik gerilim filmidir.  Tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterirken filmlerden biridir.  Ayrıca İMDB puanı olarak 8.5 gibi yüksek bir puana sahiptir. Başrol karakterimizin sürekli yaşadığı hafıza kayıplarıyla ve ne yaptığını kiminle konuştuğunu anlamayamadığınız ama izledikçe kurguyu anladığınızı farkettiğiniz çok harika, izlenmesi gereken bir Christopher Nolan filmi.

[irp]
  1. The Dark Knight-Kara Şövalye

Christopher Nolan’ın yönettiği Batman’dan uyarlanan 2005 yapımlı Batman Başlıyor’un devamı niteliğinde olan seri bir filmdir. Christopher Nolan fantastik ve bilim kurgu alanında uyarlamalarıyla muhteşem bir yönetmen ve senaristtir. Kesinlikle baştan sona izlenmesi gereken muhteşem bir film

  1. The Prestige-Prestij

Kurgu, konu, oyuncular her şey şahane. IMDB puanı 8.5 olan film gelmiş geçmiş en iyi filmler arasın da gösterilmektedir. Christopher Nolan’ın genellikle bütün filmlerinde kullandığı filmin içerisindeki son sahnelerden en can alıcı noktasını filmin başında gösterip daha fazla merak uyandırarak ve kafa karıştırarak sizin filme odaklanmanızı ve hayranlıkla filmi izlemenizi sağlıyor. Prestij filminde de aynı şekilde tüm merak ve dikkatinizle filme hayran kalacaksınız. Ayrıca gizemli bir film olan Prestij sizi tekrar tekrar izlemeye teşvik ediyor. Christopher Nolan  kesinlikle izlenmesi gereken en iyi filmlerinden biride Prestij’dir

 

İlginiz Çekebilir

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu