EDİTÖR BAŞVURU
ListelerSinema

İzlenmesi Gereken En İyi Aamir Khan Filmleri

Dünyaya Hint filmlerini tanıtan kişi olarak bilinen Aamir Khan, Hint film sektörünün dünyaca ünlü aktörlerinden birisidir. Oynamış olduğu tüm filmlerin bölgesel filmler olmasına rağmen dünya genelinde izlenme rekorları kırması, onun ne kadar usta bir aktör olduğunu gözler önüne seriyor. Aşağıda bazı Aamir Khan filmleri hakkında bilgilere yer verdik. Aamir Khan’ın, yakın zamanda Türkiye’ye gelmesi ile, filmleri daha fazla merak edilmeye başlandı. İşte izlenmesi gereken en iyi Aamil Khan Filmleri.

1. Mumbai Günlükleri

Mumbai Günlükleri

Eşinin yönetmen koltuğuna oturduğu Mumbai Günlükleri filmi, ilginç bir karakterle karşımıza çıkıyor. Filmin ana teması, 4 farklı yaşam biçimine sahip insanın, bir şekilde hayatlarının kesişmesi üzerine kurulu.  Arun karakterinde oynayan Aamil Khan, sanata dair bir takım kaygılar taşıyan bir ressamı canlandırıyor. Zengin bir aile kızının aşık olduğu adam rolündeki Khan, mesleği ile ilgilenen ve sanatsal gelecek hakkında planlar yapan birisi olup,  Yasmin adlı kızdan ilham alıyor.

2. Talaash

Talaash

Aamil Khan filmleri arasında en dikkat çekenlerden birisi de, 2012 yılında vizyona girmiş olan Talaash filmidir. Filmde polis rolündeki Khan ve bir fahişenin hayat hikayesi konu alınıyor.

Filmin IMDB puanı, 7.3

3. Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

Türkçe anlamı Kalbin Arzusu olan 2001 tarihli bu yapıtta, Khan yine çok ilginç bir rol üstleniyor. Tam 21 ödül almış harika bir Aamir Khan filmi olan Kalbin Arzusu, 3 yakın arkadaşın birbirinden çok farklı yaşantılarını konu alıyor. Filmin IMDB puanı, 8.2

4. Dhoom 3

Dhoom 3

Yerine göre komik ve aksiyon dolu Aamir Khan filmleri arasında yer alan Dhoom 3, tam anlamıyla bir Hint filmi diyebiliriz. Filmin diğer başrol oyuncusunun Abhishek Bachan olduğunu söylersek, sanırım filmin kesin izlenmesi gereken bir film olduğunu rahatlıkla anlatmış olabiliriz.

5. Ghajini

Ghajini

Memento’nun Bolywood uyarlaması diyebileceğimiz bu filmin IMDB puanı, 7.3. Aamir Khan bu filmde bambaşka bir rolle karşımıza çıkıyor. Mutlaka izlenmesi gereken harika bir film.

6. Rang De Basanti

Rang De Basanti

Aamir Khan filmleri arasında kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğimiz Rang De Basanti, Bafta Film Ödüllerine aday gösterilmiş yapıtlardan birisidir. Film Hindistan’ın tarihinden uzaklaşmış, yozlaşmış ve kültürüne yabancılaşmış gençlerine önemli bir ders niteliği taşıyor. IMDB puanı 8.4 olan film, 7 Filmfare ödülü almıştır.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu