İzlemeniz Gereken En İyi 10 Komedi Filmi

Film izlemeyi sevenlerin, en favori türlerinden olan Komedi kategorisinde dünya çapında büyük etki yaratmış filmler çekilmiştir. Bizler de Imdb listesinde sıralanmış dünyanın en güzel 10 komedi filmini listeledik.

Film izlemeyi sevenlerin, en favori türlerinden olan Komedi kategorisinde dünya çapında büyük etki yaratmış filmler çekilmiştir. Bizler de Imdb listesinde sıralanmış dünyanın en güzel 10 komedi filmini listeledik.

10- Due Date

Türkçe’ye “Git Başımdan” olarak çevrilen 2010 yapımı film, Peter Highman’ın karısının doğum yapacağını öğrendiğinde yanına gidebilmek için sadece 5 günü kaldığını fark etmesi üzerine ülkenin bir ucundan diğer ucuna gitme macerasını konu etmektedir. Todd Phillips’in yönetmenliğini yaptığı bu filmde Robert Downey Jr. , Zach Galifianakis , Michelle Monaghan , Jamie Foxx , Charlie Sheen gibi isimler yer almaktadır.

9- The Other Guys

Yedek Polisler polisler filmi de bir diğer Abd filmidir ve 2010 yapımıdır. Samuel L. Jackson , Eva Mendes , Mark Wahlberg , Dwayne Johnson , Michael Keaton gibi isimlerin yer aldığı filmin konusu ise Dedektif Terry Hoitz ve Adam Gamble’ın polis teşkilatında masa başı işlerden sıkılıp, teşkilatın göz bebeği olan Highsmith ve Danson ikilisini kıskanması üzerine, sokağa çıkıp, kendilerinin de ne kadar sert polisler olduğunu kanıtlaması üzerine belirlenmiştir.

8- Bad Teacher

Jake Kasdan’ın yönetmenliğini yaptığı 2011 yapımı olan Kötü Öğretmen filminde Cameron Diaz , Justin Timberlake , Jason Segel , Kaitlyn Dever , Lucy Punch gibi birbirinden önemli isimler yer almıştır. Filmde paragöz ve ağzı bozuk bir öğretmeni canlandıran Cameron Diaz, rakibi olan meslektaşının flört ettiği Justin Timberlake’e sahip olabilmek için başvurduğu yollardan bahsetmektedir.

7- Wedding Crashers

Davetsiz Çapkınlar 2005 yapımı bir filmdir ve Imdb komedi filmleri listesinde kendine yer bulmuş bir filmdir. Owen Wilson , Vince Vaughn , Christopher Walken , Rachel McAdams , Isla Fisher gibi isimlerin rol aldığı Wedding Crashers filmi, Karizmatik ve çekici iki adamın, düğünlerde genç kadınları elde etmek adına katılıp, düğünleri mahvetmekten hoşlanmaları üzerine gelişen hikayeleri anlatmaktadır.

6- Drillbit Taylor

Steven Brill’in yönetmenliğini üstlendiği Son Çare Bodyguard 2008 yapımı komedi türünde bir filmdir. Ryan, Wade ve Emmit’in okulun ilk gününden itibaren Filkins, bu üçlünün tamamen kabusu haline gelir. Bu üçlü de son çare olarak bir bodyguard tutmaya karar verir. Sokaklarda yaşayan Drillbit Taylor ise bu üçlünün teklifini kabul etmektedir. Filmde Owen Wilson , Adam Baldwin , Leslie Mann , Josh Peck , David Koechner gibi isimler rol almıştır.

5- Horrible Bosses

2011 yapımı olan Patrondan Kurtulma Sanatı adıyla Türkçe’ye çevrilen film, Jennifer Aniston , Colin Farrell , Kevin Spacey , Jamie Foxx , Jason Bateman gibi oyunculardan oluşmaktadır. Filmin yönetmenliğini Seth Gordon’un yaptığı filmin konusu ise şöyledir. Yönetici adayı Nick Hendricks terfi alabilmek için gece gündüz çalışmakta amiri Dave Harken her istediğini yapmaktadır. Bir başka yerde, diş hekimi asistanı Dale Arbus diş hekimi Dr. Julia Harris’in asılmalarına karşı saygısını yitirmemeye çalışmaktadır.

4- The Hangover

Felekten Bir Gece 2009 yapımı Todd Phillips’in yönetmenliğini üstlendiği bir filmdir.Bradley Cooper , Zach Galifianakis , Justin Bartha , Heather Graham , Ed Helms gibi isimlerin oynadığı filmin konusu ise bir hayli ilginçtir. Arkadaşlarının bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden 4 arkadaş felekten bir gece geçirirler. Sabah uyandıklarında damat adayının ortada olmamasını bir yana, odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanırlar. Buradan sonra da damat adayının bulunup zamanında düğüne yetiştirilme süreci başlayacaktır.

3- The Hot Chick

2008 yapımı olan Ateşli Piliç, fantastik komedi türünde bir filmdir. Yönetmenliğini Tom Bradley’in yaptığı, Adam Sandler , Rachel McAdams , Anna Faris , Rob Schneider , Jenna Dewan-Tatum gibi isimlerin rol aldığı filmde ilginç bir konu işlenmektedir. Jessica lisenin en güzel kızlarından biridir ve günün birinde eski bir büyü sayesinde 30 yaşında bir yankesici olan Clive ile yer değiştiğini anlar. Bu durumdan hiç memnun olmayan Jessica buna bir çözüm ararken, Clive ise bu durumdan son derece memnundur.

2- White Chicks

İki Fıstık filmi 2004 yılı Amerikan yapımı bir filmdir. Imbd komedi türü listesinde 2. sırada yer almaktadır. Keenen Ivory Wayans’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde Marlon Wayans , Jaime King , Jennifer Carpenter , Terry Crews , Shawn Wayans gibi isimler rol almaktadır. Filmin konusu ise şu şekildedir. Ajan Marcus ve Kevin Copeland son baskınlarında tamamen fiyasko bir iş çıkarmışlardır. Bu durumda ofisteki işleri tehlikeye girmiştir. Bu esnada sosyetenin şımarık kızları Brittany ve Tiffany Wilson’ın kaçırlacağı haberini alan FBI büyük davayı bu ikiliye verecektir.

1- Step Brothers

Listemizin son sırasında ise 2008 yapımı olan Üvey Kardeşler filmi var. Imdb listesinde zirvede bulunan filmin yönetmenliğini Adam McKey yaparken Seth Rogen , Will Ferrell , Ken Jeong , John C. Reilly , Mary Steenburgen gibi isimler filmin oyuncu kadrosunu oluşturmaktadır. Brennan Huff karakteri ara sıra iş bulup çalışan ve annesiyle yaşayan 39 yaşında biridir. Dale Doback ise babasıyla yaşayan işsiz ve 40 yaşında biridir. Bu iki karakterin anne babası birbirleriyle evlenince, mecburen onlarda aynı evde yaşamak zorunda kalacaklardır.

Exit mobile version