Haberler

İşte kolesterolü düzenleyen tek besin, bael meyvesi

Ahşap elma olarak da tanınan Bael Meyvesi, insan sağlığı açısından birçok olumlu etkiye sahip. İshale iyi gelen bu meyve ishalden korunmaya ve iyileştirilmesine yardımcı olur. Kronik ishalin tedavisinde bu meyvenin kurutulmuş tozu kullanılır.
Aynı zamanda antioksidanlarla dolu olan Bael meyvesi gastrik ülserlerle mücadele etmek için kullanılır. Midede asidik seviyede dengesizlik varsa bu meyve tam olarak bu iş için birebirdir.
Bael meyvesinden elde edilen yağ ise astım veya soğuk algınlığı gibi solunum bozukluklarını tedavi etmek için kullanılabilir. Bael meyvesinin yağı kafa derisine sürüldüğünde ise soğuktan koruyucudur.
Bael, kan şekeri seviyelerinin kontrolünde faydalı olan laksatifler bakımından zengindir. Bunun nedeni ise, pankreasın enerji ile dolması ve kandaki şeker seviyesini kontrol edebilmek için gereken miktarda insülin üretebilmesidir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu