HaberlerPolitika

İstanbul’un 3 İlçesin geçersiz oyların yeniden sayılması kararı alındı

İlçe seçim kurulları İstanbul’da 3 ilçe için geçersiz oyların tekrardan sayılması kararı verdi. Bu ilçeler Fatih, Beykoz ve Çekmeköy olurken, Beyoğlu için yapılan itiraz ise reddedildi. 

ŞİMDİLİK 3 İLÇEDE GEÇERSİZ OYLAR YENİDEN SAYILACAK

31 Mart yerel seçimlerde İstanbul’da ilçelerde seçim sonuçlarında usulsüzlük, hata ve geçersiz oylar ile ilgili yapılan itirazlar neticesinde üç ilçede Seçim Kurulu aldığı karaı açıkladı.

Açıklanan kararda Beykoz, Çekmeköy ve Fatih ilçe seçim kurulları sandıklarda yer alan geçersiz oyların tekrardan sayılmasına karar verdi. Daha önce açıklanan sayılara göre Fatih’te 7.354, Beykoz’da 5.352 ve Çekmeköy’de ise 5.684 geçersiz oy olduğu biliniyordu.

İlgili Makaleler

39 İLÇE’NİN TAMAMINDA İTİRAZ VAR

İstanbul’da yer alan 39 ilçenin tamamında seçim sonuçlarına itiraz yapıldığı biliniyor. Bu itrazlardan şimdilik 4 ilçe seçim kurulu karar açıklarken, Fatih, Beykoz ve Çekmeköy gerçesiz oyların tekrar sayılması kararını aldı, Beyoğlu ise itirazı reddetti.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu