HaberlerTürkiye

İstanbul’da korkutan deprem

Saat 02:56’da İstanbul Arnavutköy açıklarında Karadeniz’de Kandilli verilerine 4.1 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD ise depremin büyüklüğünü 3.8 olduğunu açıkladı. 

İstanbul'da korkutan deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada gece saat 02:56’da Karadeniz’in İstanbul Arnavutköy yakınlarında 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7,03 km olarak belirtildi.

Aynı saatlerde Kandilli’den yapılan açıklamada ise depremin şiddetinin 4.1 olduğu söylendi. Uluslararası bir çok mobil uygulamada da depremin şiddeti 4.1 olarak yayınlanırken aynı saatlerde 3.3 şiddetinde bir deprem daha olduğu bildirildi.

Depremin ardından sosyal medyada da en çok konuşan konuların başına deprem yerleşti. Twitter’da insanlar artık 2020 yılının bitmesi gerektiği kanısına varmış. Ayrıca sosyal medyada deprem olmadan önce ve sonrasında İstanbul’un neredeyse tamamında bir uğultu sesinin duyulduğu konusunda çok sayıda paylaşım yapıldı.

 

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu