HaberlerTürkiye

İstanbul ve Ankara’da Ramazan pidesi fiyatları belli oldu

İslam dini için önemli bayramlarımızdan birisi olan Ramazan’ın simgelerinden Ramazan pidesi şüphesiz ki her bayram özlenen bir lezzet. Ancak ne yazık ki neredeyse her sene fiyatlara biraz da olsa zam gelmekte. Enflasyon beklentilerinin asılmış olduğu 2019 yılı için Ramazan pidesi fiyat tarifeleri de sonunda belli oldu. İstanbul ve Ankara’da Ramazan pidesi fiyatları ne kadar? İşte detaylar..

İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Çetin, “İstanbul’da da İzmir ve Ankara’daki gibi 300 gram pide 2,5 lira olacak. 350 gram pide 3,0 lira, yumurtalı ve susamlı pide de 3,5 lira olacak.” şeklindeki açıklamasını kamuoyu ile paylaştı.

Erdoğan Çetin’den Açıklamalar

“İstanbul’da da İzmir ve Ankara’daki gibi 300 gram pide 2,5 lira olacak. 350 gram pide 3,0 lira, yumurtalı ve susamlı pide de 3,5 lira olacak. Maliyetlerimizin, girdilerimizin artması, en düşük seviyede zam yapmamızı gerektirmiştir. En düşük seviyede de tuttuk. Bakanımız ve Valimiz ile görüşmemiz neticesinde fiyatlarımız güncellendi. Şu an İstanbul’un durumu böyle.”

“Fırıncılar Federasyonu’nun Zam Yetkisi Yok”

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz da “Her ürünün korsanı olduğu gibi öğrendik ki korsan tarife veren bir arkadaş var. Türkiye Fırıncılar Federasyonunun bu zamla ilgili hiçbir yetkisi yok. Buradan halkımıza da duyuralım.” dedi.

Yılmaz, esnafın dikkat etmesi gerektiğini ifade ederek, özellikle ruhsatsız fırınların denetleneceğini belirtmeyi ihmal etmedi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu