SağlıkListeler

İstanbul Tekerlekli Sandalye Mağazası

Yazımızda tekerlekli sandalye çeşitleri ve en uygun tekerlekli sandalye nerden alınabilir bu konularda bilgiler vermeye çalışacağız.

istanbul temizlik şirketi

Hareket kısıtlılığı olan hastaların evde veya dışarıda daha rahat ve özgürce hareket edebilmesi için tekerlekli sandalyeye ihtiyaçları olmaktadır. Yazımızda tekerlekli sandalye çeşitleri ve en uygun tekerlekli sandalye nerden alınabilir bu konularda bilgiler vermeye çalışacağız.

Tekerlekli sandalye fiyatları

Tekerlekli sandalye seçimi nasıl yapılmalı?

Hareket kısıtlı olan kişilerin en büyük yardımcısı kullandıkları tekerlekli sandalyelerdir. Bu sandalyeleri seçerken en çok dikkat edilmesi gereken ise kullanıcı ile tam uyumlu olmasıdır. Peki bir tekerlekli sandalyen alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Öncelikle alınacak sandalye kullanacak kişinin hastalığı veya engeline tam uygun olmalıdır. Kullanacak kişi bunu nerede kullanacak bu da çok önemli. Evde kocaman bir tekerlekli sandalye veya dışarıya uygun olmayan tekerleği olan bir sandalye ile dışarı çıkılmaz.

Sandalyenin yapımında kullanılan malzeme kaliteli olmalı, sağlığa zarar verecek maddeler içermemelidir. Ayak koyma yerleri ve kolçaklarının ayarlanabilir olması da çok önemli bir faktördür. Maddi imkanlar doğrultusunda tekerlekli sandalye fiyatları da belirleyici faktörlerden birisidir.

Eğer olurda kullanıcısına uygun bir tekerlekli sandalye almazsanız ilerde başka sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Bunlardan en çok görülen ise omurga eğriliği olarak bilinen skolyoz vakasıdır. Uzun süre oturulduğundan dolayı kilo ve vücut ölçülerine uygun tekerlekli sandalye kullanımı çok önemlidir.

Tekerlekli sandalye seçimi nasıl yapılmalı?

Tekerlekli sandalye ölçüsü nasıl alınır?

Kullanacak kişi oturur halde dururken kalça genişliği ölçüsü alınır ve sağdan soldan 2.5 cm eklenir. Kalça genişliği 50 cm olan birisi için oturak genişliği 55 cm olmalıdır. Çok geniş olması rahat olacağı anlamına gelmez, zira evde veya dışarıda kapıların arasından geçişlerde zorluklara neden olabilir.

Ayak basamaklarının yüksekliği ise yerden en az 5 cm yukarıda olmalıdır. Sırtın dayandığı kısım ise sandalyenin dengeli olarak kullanılabilmesi için koltuk alt noktasından 10 cm daha aşağıda olmalı.

Tekerlekli sandalye fiyatları

Fiyatlar çok farklılık göstermektedir, burada belirleyici olan faktörlerden birisi kesinlikle modeli, bir diğeri ise kullanılan malzeme kalitesi. Akülü ve aküsüz olarak satılan sandalyeler için çok fazla seçenek bulunmaktadır. Katlanan akülü sandalyeler, engelli scooterları ve kullanıcısını ayağı kaldıran elektrikli tekerlekli sandalye modelleri bulunmaktadır.

Fiyat araştırması yaparken aldıktan sonra satıcının teknik desteğini ve yeterliliğini de araştırmanız gerekiyor. Biz yaptığımız araştırmada Beylikdüzü tekerlekli sandalye firmasına ulaştık ve kesinlikle bir tekerlekli sandalye almadan önce orayla görüşmelisiniz.

Ürünlerin detayları ve fiyat bilgileri için https://tekerleklisandalyedukkani.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu