EDİTÖR BAŞVURU
Ekonomi ve FinansHaberler

İstanbul-İzmir otoyolonun geçiş ücreti dudak uçuklattı. Gidiş dönüş 500 TL

Bugün açılışı yapılan ve İstanbul – İzmir arasını 3,5 saate indiren İstanbul – İzmir otoyulunun geçiş ücretleri açıklandı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, bugün açılan İstanbul – İzmir otoyolunun geçiş ücretlerinin bulunduğu tarifeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Erdoğdu tarafından paylaşılan fiyat tarifesine göre bir otomobilin İstanbul’dan İzmir’e yeni otoyolu kullanarak gidip gelmesinin ücreti 500 TL’den biraz fazla. Bu ücret kamyonlar için ise dudak uçuklatacak türden yaklaşık 1300 TL.

Otomobiliyle tek yön olarak İstanbul’dan İzmir’e veya İzmir’den İstanbul’a gitmeyen isteyen birisinin otoyol kullanım beldeli olarak 256,3 TL ödeyecek. Uzak mesafeyi nerdeyse yarısı zamana düşüren bu yolun yüksek ücretinin ardından ne kadar yoğun kullanılacağını ise bekleyip göreceğiz.

İşte Aykut Erdoğdu‘nun sosyal medya paylaşımı:

İstanbul - izmir otoyol geçiş ücreti ne kadar

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu