EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı Bilgiler

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

İlaçlama yapılacak ev hangi haşere tarafından istila edilirse edilsin ilaçlamanın dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. İstanbul böcek ilaçlama firması arştırdık.

Evi istila eden haşereler çoğu zaman ev sahiplerini zor durumda bırakır. İstilacı böcekler kişiyi varlığı ile rahatsız ettiği gibi evin yapısına ve içerdeki eşyalara da zarar verir. Bu nedenle evleri böcekler ile kaplanan kişiler evlerini ilaçlatarak bu sorundan kurtulma yoluna gider. İstanbul içerisinde bulabileceğiniz böcek ilaçlama firmasından bahsetmeden önce çeşitli sorulara cevap vererek ev sahiplerinin akıllarındaki soru işaretlerini gidereceğiz;

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama yapılacak ev hangi haşere tarafından istila edilirse edilsin ilaçlamanın dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü böceklerin anatomik yapıları birbirlerinden farklı olduğu için ilaçların etkisi de farklı olmaktadır. Bu nedenle uzmanlar evlerinde fazla miktarda böcek olan kişilerin bireysel olarak değil bu işi yapan kişiler ile anlaşmasını öneriyor.

Evde ilaçlatma yapmadan öncelikle bu işlemin gerekli olup olmadığına karar verilmelidir. Çünkü çoğu zaman 1-2 adet için ilaçlama gerekmemektedir. Az sayıda böcek için evi kimyasallara teslim etmek gereksizdir. Fakat haşere sayısı az olsa da akrep, çıyan, zehirli örümcek vs. gibi insan yaşamını tehdit eden canlılar varsa mutlaka ilaçlama gerekir.

Evde böcek ilaçlama yapmadan önce haşereyi iyi tanımak gerekir. Ev sahibi haşerenin türünü ve miktarını belirledikten sonra böcek ilaçlama firmaları ile iletişime geçer. Firma edindiği bilgiler neticesinde gerekli ilaçları hazırlar. Bu süreçte farklı ilaçlar karıştırılabildiği gibi tek bir ilaç da böcekler için kullanılabilir. Eve gelen ilaçlama firması belirledikleri ilaçlama yöntemini uygulayarak evi temizlemeye başlar. Günümüzde en çok kullanılan ilaçlama yöntemleri şu şekildedir;

 • Kokusuz İlaçlama: Bu ilaçlama yönteminde kullanılan kimyasallar koku içermemektedir. Bu sayede evde yaşayan kişilerin evi terk etmelerine gerek kalmaz. Buharlama yöntemi ile uygulanan bu yöntemde kısa süre içerisinde birçok böcek etkisiz hale gelir. Fakat bazı böceklerde bu yöntem işe yaramadığı için kokulu ilaçlamaya ihtiyaç duyulabilir.
 • Kokulu İlaçlama: Bu ilaçlama yönteminde keskin kokusu olan kimyasallar kullanılır. Daha hızlı ve etkili olan bu yöntemde ilaçlar püskürtme yöntemi ile kullanılır. Günümüzde daha çok haşere sayısı fazla olan ve kontrol sağlanamayan evlerde kullanılır. Fakat bu kimyasallar yakından solunduğunda kişiyi rahatsız ettiğinden sadece ilaçlama yapan kişilerin maske kullanarak evde bulunması, ev sahiplerinin ise ev birkaç saat havalandıktan sonra içeri gelmeleri gerekmektedir.
 • Jel İle ilaçlama: Bu yöntem yeni yeni geliştirilen ve uygulanmaya başlanan bir yöntemdir. Bu yöntemde çeşitli ilaçların böcekler tarafından yenmesi sağlanır. Böcek bu ilaçları yedikten sonra yuvasına gider ve birkaç saat içerisinde ölür. Ölen böceği yemeye başlayan diğer böcekler de yavaş yavaş ölmeye başlar ve bu durum bütün böcekleri etkileyene kadar devam eder. Etkili olmadığı durumlarda diğer yöntemler ile kombine bir şekilde kullanılabilir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek İlaçlamasında Nelere Dikkat Edilir?

Böcek ilaçlama profesyonellik isteyen bir uygulamadır. Bu nedenle ilaçlama yapan kişinin ve çevresinde bulunan kişilerin çeşitli noktalara dikkat etmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir;

 • İlaçlanacak böceğin türü ve yaşam döngüsü bilinmeli, ona uygun ilaç belirlenmelidir.
 • İlaçlama kararı verilmeden önce böcek türü ve sayısının göz önünde bulundurularak ilaçlamanın gerekli olup olmadığına karar verilmelidir.
 • İlaçlama yapılmadan önce doğru yöntemin seçildiğinden emin olunmalıdır. Örneğin bazı böceklerde kokusuz ilaçlama yeterli olurken bazı böceklerde kokulu ilaçlamaya gerek duyulabilir.
 • İlaçlama zamanının doğru seçilmesi gereklidir. Bazı böcekler dönemsel olarak yaşadıkları için üreme dönemlerinden ve kış uykusuna çekilmeden önce ilaçlanma yapılmalıdır.

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

İstanbul’da nüfusun artması ile beraber her geçen gün böcek ilaçlarına olan ihtiyaç artış göstermektedir. Bu nedenle insanlar etkili ve güvenli ilaçlama yapan firma arayışlarına girmektedir. Böcek İlaçlama İstanbul firması bu arayış için en iyi seçenektir. Her türlü böcek ve haşere ile 7/24 mücadele etme kapasitesine sahip olan bu firma İstanbul’un genelinde hizmet vermektedir. Apartman dairesi, villa, bahçe, otel, fabrika, iş hanı ve restoran fark etmeksizin her yerde her türlü böceğin ilaçlamasını yapabilen bu firma verdiği etkili ve kalıcı çözüm garantisi ile çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor.

Firmaya https://bocekilaclamaistanbul.com.tr/ internet sitesinden hizmet veren firmaya 0533 298 00 01 numarasından ulaşabileceğiniz gibi Çengelköy, Bahçelievler Mahallesi, Mete Sk. 8/1, 34500 Üsküdar/İstanbul adresine giderek de yüz yüze sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: [email protected]

Bir Yorum

 1. Gidiyorsun kendin ilaç alıyorsun ve kar ettim sanıyorsun ama ya fazla para ödüyorsun yada sağlığından oluyorsun.
  .
  Evimi kendim ilaçlasam olur mu?
  Sorusu bence zehirlenmel istiyorum demeyle birebir.
  .
  Bak adamlar ne güzel bu işin okulunu okumuşlar yetkinlik kazanmışlar dirsek çürütmüşler binlerce test yapmışlar.
  Ben ölsem dahi evimi asla kendim ilaçlamam. Çağır baba ilaçlamacıyı oh mis bak keyfine onlar işini yapsın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu