EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı Bilgiler

Yenidoğan Bebekler İçin Islak Mendil Öneri ve Tavsiyeleri

Bebeklerde ıslak mendil kullanımı en az bebek bezi kadar önemlidir. Bebekler için ıslak mendil tavsiye önerileri ve Yenidoğan bebeklerde ıslak mendil yerine ne kullanılır?

Bebeklerde ıslak mendil kullanımı en az bebek bezi kadar önemlidir. Bebekler için ıslak mendil tavsiye önerileri ve Yenidoğan bebeklerde ıslak mendil yerine ne kullanılır? Yenidoğan bebekler için ıslak mendil önerileri nelerdir inceleyelim.
Bebekler için bebek bezi kadar önemli bir şey var ise oda bebekler için ıslak mendil kullanımıdır. Özellikle yeni doğan bebeklerde alt değiştirme süresi çok kısa olduğundan bebeğin poposunu tahriş edebilecek bir ıslak mendil kullanımı kalıcı isilik ve pişik oluşumuna davetiye çıkartır.

Bebeklerde Islak Mendil Yerine Ne Kullanılır

Öncelikle sağlık ve hijyen açısından bebek ıslak mendili harici herhangi bir ürün kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Aynı zamanda ıslak mendili yıkayıp kullanmak da doğru bir yöntem değildir. Göğüs pedi ile alt temizleyen anneler bile mevcut ancak bu yöntemler önerilmiyor. Bebekler için ıslak mendil alternatifi olarak pamuk ve su kullanabilirsiniz. Bunun için normal pamuktan ziyade, eczane ve bebek mağazalarında bebek temizleme pamuğu bulmanız mümkün.

Bebek Temizleme Pamuğu Nasıl Kullanılır

Bebek temizleme pamuğunuz ılık suda ıslatıp kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bebek sabunu ile de kullanmanız mümkün.

Bebeklerde Hangi Islak Mendil Kullanılmalı

Bebekler için ıslak mendil tavsiye yapmak biraz absürt olur. Bunun nedeni her bebeğin cildi farklı ve en kaliteli marka şudur diyemeyiz. Bebekler için en iyi ıslak mendil markalarını sizler için sıraladık ve içlerine bebek ıslak mendil anne yorumlarını da kattık.

Yenidoğan bebekler için ıslak mendil tavsiye 2019 sizler için derledik. Konumuza Geçmeden Önce Bebek bezi karşılaştırmamızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

1- Uni baby Yenidoğan Islak Mendili

Uni baby Yenidoğan Islak Mendili

Çok kullanılan bebek ıslak mendillerinden biri olan Uni baby ‘nin fiyatı 2019 itibari ile 3lü paket fiyatı 19.90 TL civarında. Yenidoğan bebekler içinde kullanılabilir olan ve Eczacıbaşı tarafından üretilen uni baby yenidoğan ıslak mendil anneler tarafından yoğunlukla tercih ediliyor.

Unibaby Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Gayet memnunum bir ara pamuk ve suyla temizledim çok kötü pişik oldu bebeğim. tekrar unibaby e döndüm çok şükür bir şeyi kalmadı.
 • Bende unibaby ıslak pamuk mendil kullanıyorum kızım 2 aylık çok memnunum pişik yapmıyor. Diğer markalar gibi genelde marketlerde satılmıyor.
 • ilk başlarda unibaby nin yeni doğanını kullandım, sonra nivea hediye gelmişti onu kullandım. Bir ara annem jhonsons baby almıştı. Bu hafta pamuksu losyonlusu mu ne var onu aldım migrostan. Yine de unibabyden memnunum.
 • 4 aylık oğluma ben de hep unibaby kullandım ve memnunum hiç bir sorun yaşamadım yalnız önerim ne marka olursa olsun bebek kaka yaptığında mutlaka yıkayın poposunu.

2- Baby&me Yenidoğan Islak Mendili

Baby&me Yenidoğan Islak Mendili

Bebek ıslak mendilleri piyasasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen bebek ıslak mendili diyebiliriz. Baby&me ıslak mendil fiyatı 2019 itibari ile 3lü paketi 19.90 TL. İçeriğindeki zeytinyağlı formülü ile gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz kaliteli bir bebek mendili.

Baby&me Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Bir paket denemek için aldım memnun kaldım. Annelere öneriyorum.
 • Bence harika bir ürün. Şimdi 4 yaşında olan kızımda kullanmıştım. 5 aylık ikinci kızımda da gönül rahatlığıyla kullanıyorum. kapaklı olması da büyük rahatlık!
 • Baby&me nin pamuk.mendilini doğumdan itibaren kullanıyorum.bu ıslak mendili de gezmeye dışarı çıkınca kullanıyorum çok.memnunum.ama bence en sağlıklısı ıslatılmış pamuk mendil ile silmek.
 • Ya başta şüpheyle yaklaştım hadi pişik ederse tahriş ederse diye ama vallahi süper bu kutuyu al rahat 4 5 ay gidiyor tavsiye ediyorum anneler içiniz rahat olsun benden 10 puan
 • Baby&me nin diğer ürünlerini beğendiğim için ıslak mendiline de şans vermek istedim. Ürün çok güzel ve kullanışlı .
 • Kızım doğduğu andan itibaren kullanıyoruz güzel bir ürün biz çok memnunuz. Fakat kokusu biraz daha güzel olabilir.

3- Johnson’s Baby Yeni doğan Islak Mendili

Johnson’s Baby Yeni doğan Islak Mendili

Orta kalite olarak bilinen Johnson’s baby ıslak mendili fiyat olarak uygun bir ürün. 2019 itibari ile 3lü paket fiyatı 12.90 TL civarında. İçeriğinin %97 si saf su olarak gösterilmekte. Bakalım Johnson’s Baby ıslak mendil kullananlar ne demiş.

Johnson’s Baby Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Johnson’s Baby yeni doğan ıslak mendili aşırı derece tahriş edici. Bebekten önce kendi yüzümü ve alnımı sildim şu an alev gibi yanıyor!
 • Bu ürün iyi değil hiç önermiyorum , pişik olduktan sonra oğlum emmemeye başladı.
 • Ürün çok kötü kokuyor. Güvenemedim bebeğime kullanmadım. Temizlik için bir yerleri silmek için kullanmak zorunda kaldım.
 • Ürünü beğendim hiç koku yok, Prima ile aynı ve çok daha uygun fiyata. Tavsiye ederim.
 • Fiyat kalite olarak ideal bir ürün. Çok yüksek beklentilere kapılmayın ama kullanılabilir urun. Eksik tarafları ince ve küçük mendilleri. Aynı zamanda tek tek çıkmıyor, bir tane çekince 3 tane girişte birikiyor.

4- Prima Yeni doğan Islak Mendili

Prima Yeni doğan Islak Mendili

En çok bilinen bebek bezi markasından ıslak mendil! Aslında bir firma bir ürünü çok iyi yapıyor diye her ürünü çok iyi olacak diye bir kaide yok. Prima ıslak mendili 2019 itibari ile 3lü paketi 19.90 TL civarında. Kullanan annelerin çoğunluğu memnun ancak fiyatına göre kalitesiz bulanlarda var.

Prima Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Kızımız doğduğundan beri kullanıyoruz. Gerçekten çok kaliteli, bebeğimi rahatsız etmiyor. İndirimler takip edilirse daha uygun fiyata bulmanız mümkün. Fakat şunu da söylemek lazım. Özellikle ilk aylarda ıslak mendil yerine ıslak pamuk kullanmak bence bebekler için pişik yapmaması için daha iyi.
 • Kokusu bile güzel ve özel. Ben sadece bebeklere değil kendim ve büyük kızın içinde kullanıyorum.
 • 4 aylık bebeğime Prima ıslak havlu aldık ama yavrum göz göre göre pişik oldu ama ne pişik resmen sivilce gibi çok üzüldüm. Prima Premium bezini kullanıyoruz çok memnundum ama ıslak mendili bir o kadar kötü

5- Wee Baby Yenidoğan Islak Mendili

Wee Baby Yenidoğan Islak Mendili

Piyasada fiyat olarak gayet uygun bebek ıslak mendili markalarından biri olan Wee Baby ıslak mendil 2019 itibari ile 3lü paketi 9,90 TL civarında. Çok iyi yorumlar gelmese de bir çok ebeveynin ortak fikri bu fiyata daha kaliteli bir ıslak mendil bulamayacağınız yönünde.

Wee Baby Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Bu ürünü çok beğendim. Sipariş ettiğim pişik kremi yanında hediye olarak gelmişti. Oldukça beğendim. Ayrıca içinde oldukça çok var hem kullanımı kolay hem de kaliteli, kullanmanızı öneririm.
 • Fiyat olarak gayet uygun, çok kaliteli olmasa da günü kurtarır.
 • Uzun süre kullanımda pişik yaptı ancak evimde ne olur ne olmaz diye kenarda uygun fiyatlı ve fiyatına göre kaliteli diye bulunduruyorum.
 • Ben kullanıyorum ve çok memnunum yeni doğan kızımdan itibaren kullandım. Kullanan bir çok annenin aksine benim oğlumda pişik yapmadı öneriyorum gayet uygun.

6- Komili Yenidoğan Islak Mendili

Komili Yenidoğan Islak Mendili

Son dönemlerde piyasaya yeni çıkan ürünlerden olan komili ıslak mendili çok bilinen ve çok kullanılan bir marka değil. 2019 komili ıslak mendil fiyatı 5li olarak 28.90 TL civarında. Bakalım yeni olmasına rağmen komili ıslak mendil kullananlar ne yorum yapmış.

Komili Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Piyasaya yeni giriş yaptılar kullanmakta tedirgindim. Babamız marketten acil ihtiyaçtan almış bulundu. Bir paketini kullandım kokusu normal fiyatı güzel. Pişik yapmadı ancak yinede güvenemeyip devamını kullanmadım.
 • Bu markanın ıslak mendilini kullanıyorum bebeğimde, bebeğimin cildi çok hassas ve çok iyi geldi üstelik fiyatı da çok uygun.
 • Ben komili ıslak mendili ocak ayından önce bir markete gelmişti kampanya yapmıştı aldım çok memnun kaldım ıslak mendilinden tekrar almak istedim ama bulamadım.
 • Kızım doğduğundan beri kullanıyoruz. Bir hafta kullanmasak pişikten mahvoldu. Ancak fiyatı son zamlarda yükseldi.

7- Nivea Yenidoğan Bebek Islak Mendili

Nivea Yenidoğan Bebek Islak Mendili

Nivea krem olarak ülkemizde çok iyi bilinen bir marka olmasına rağmen bebek ıslak mendili olarak çok bilinmiyor. Kullanıcısı olan anne azımsanmayacak derecede var. Kullanan anneler çoğunlukla memnun. 2019 itibari ile Nivea bebek ıslak mendil fiyatı adet olarak 11.90 TL civarında buda diğer ıslak mendil markalarına nazaran biraz pahalı konumda. Bakalım nivea ıslak mendil kullananlar kalite ve ürün konusunda ne demişler.

Nivea Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • İlk bir-iki ay nivea kullandım. Şimdilerde bebek ıslak mendilini rahatça değiştirebiliyorum. Ben hemen hemen hepsini denedim en memnun kaldığım nivea oldu ancak diğer ürünlere göre çok pahalı ve içinde oldukça fazla paraben çeşidi var.
 • İlk 2 ay unibaby kullandık. daha sonra bir ara nivea kullandım güzeldi ama kokusunu sevemedim.
 • Nivea çok memnun kaldım şuan favorimiz
 • Ben doğumdan itibaren ilk 6 ay pamuk ve sıcak su kullandım. sonra johnson’s baby ve nivea sensitive başladım.
 • Biraz fazla ücreti ama daha çok içime çok siniyor.

8 – Dalin Yenidoğan Bebek Islak Mendili

Dalin Yenidoğan Bebek Islak Mendili

Şampuanını bildiğimiz ve ıslak mendili orta kalite olarak bildiğimiz dalin yenidoğan ıslak mendil 2019 yılı itibariyle fiyatı 3lü paket olarak 14.90 TL civarında. Çok ucuz yada çok pahalı olarak yorumlayamayacağımız dalin ıslak mendil listemizin çok kullanılmayan markalarından biri. Bakalım dalin yenidoğan ıslak mendil için anneler ne yorum yapmış.

Dalin Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Bende dalin ıslak mendil kullandım kızıma. Çünkü pek çok marka denedim ama kokusu ıslaklığı en güzel Dalin geldi bana ağır değil bazıları parfüm gibi kokuyor.
 • Bence dalin süper canbebe kullandım ama pişik oldu ardından dalin kullandık ve şuan memnunuz.
 • Fiyatı orta seviyelerde kalitesi güzel ancak kokusunu beğenmedim. Yetişkin ıslak mendili gibi.

9- Sleepy Yenidoğan Bebek Islak Mendili

Sleepy Yenidoğan Bebek Islak Mendili

Bebek bezi olarak çok kullanılan Sleepy yenidoğan ıslak mendili içerik olarak %99 saf su barındırmakta. Kalite olarak ortalama diyebileceğimiz ıslak mendili ile 2019 yılı itibariyle fiyatı 4lü paketi 19.90 TL fiyatı mevcut. Ortalama fiyat ve ortalama kalitedeki sleepy bebek ıslak mendili için anne yorumlarına geçelim.

Sleepy Islak Mendil Kullananlar – Anne Yorumları

 • Bir akrabamı kullanıyordu bu yeni doğan ıslak mendili çok çok memnundu hem kalınlığı hem miktarı hem de kokusundan çok hoşlanmıştı.
 • Merhaba, ıslak mendillerin içindekiler kısmını incelemenizi tavsiye ederim. Ben bu konuda epey inceleme yaptım.
 • Sleepy nin saf ve doğal diye bir ıslak mendili var.
 • Oğlum 6 aylık doğduğundan beri sleepy yeni doğan kullanıyorum gayet de memnunum. İçeriğinde saf su ve gıda koruyucu kompleks var.

İlginiz Çekebilir

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu