Faydalı BilgilerListeler

İşinize yarayacak pratik mutfak önerileri

Bayanlar mutfakta çok zaman harcar . Pratik öneriler ile bu zamanı kısaltmak istiyoruz. Faydalı bu bilgiler işinize yarayacak .

Bayanlar mutfakta çok zaman harcar . Pratik öneriler ile bu zamanı kısaltmak istiyoruz. Faydalı bu bilgiler işinize yarayacak .

Domatesin kabuğunu nasıl kolay soyarım?

domates soymak oldukca zordur. Bunu kolaylaştırmak için çaydanlıktan veya su ısıtıcısından domatesin üzerine kaynar su dökünüz. Sonra bıçağın tersi ile domatese bastırarak soyunuz . Kolayca soyulduğunu göreceksiniz.

Makarna haşlarken yapışmayı asıl önlerim ve nasıl lezzet veririm?

Makarnanın yapışmaması için öncelikle haşlanırken birkaç damla zeytin yağı atın . Makarna lapa olmayacak ve yapışmayacaktır . Taneler diri kalacaktır. Yine makarna haşlama suyuna biraz süt katarsanız lezzetli olduğunu göreceksiniz. Ayrıca daha hafif olacaktır .

Sebzelerin daha temiz olması için nasıl yıkamalıyım?

Sebzeleri yıkarken suya tuz ilave edin daha kolay yıkandığını göreceksiniz.

Soğan soyarken gözlerimin yaşarmaması için neler yapmalıyım?

Soğan soyma esnasında soğana biraz sirke serperseniz gözlerinizin yaşarması engellenecektir.

Pilavı taneleri yapışmadan nasıl ısıtırım?

Pilavı ısıtırken tavaya koyup ısıtma yerine bir kaba su koyun kaynatın ve üzerine pilav dolu kabı koyarak buhar ile ısıtın . Pilavın tazeliğinin korunduğunu ayrıca tanelerinin yapışmadığını göreceksiniz.

Mutfakta balık kızartma kokusunu nasıl engellerim?

Bunun için küçük bir kapta su kaynatın içine de 2 veya üç kaşık sirke ilave edin . balık kokusunun azaldığını göreceksiniz.

Açılmış bisküvilerin tazeliğini nasıl korurum?

Bisküvileri teneke kaba koyun  . Yanına da çok az pirinç dökün .Daha uzun süre saklandığını ve tazeliğini sürdürdüğünü hemen fark edeceksiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu