Sağlık

İshale İyi Gelen Çaylar Nelerdir?

Tıbben açıklamasında adı ishal olarak geçen hastalık, çeşitli sebeplerden dolayı dışkının sıvı ve sık şekilde gelmesi olarak açıklanır. İshalde diğer hastalıklar gibi bir çok derecede incelenir. Bu derecelerden çok aşırı şiddetli ve kanlı olmayan ishaller, bazı bitkisel çaylar sayesinde kurtulabilirsiniz.

İşte bazı bitkisel çözümler :

Sarı Kantaron :

İshale karşı yediklerinize de dikkat ettiğinizde en etkili denilebilecek çaydır. Çay çok etkili olduğundan dolayı günde 1 bardağı geçirmemeniz, hem sağlığınız hem de hastalığınızın geçmesine yardımcı olacaktır. Sarı kantaron adı verilen bitkiyi, 1 dakikadan fazla demlememeye özen gösteriniz.

Mayıs Papatyası :

Mayıs papatyası adı verilen bitki, yarım tatlı kaşığı mayıs papatyası ile 1 bardak sıcak suda demlenir. Sarı kantarondan sonraki en etkili bitki diyebiliriz. Hazırlarken 1 dakika demlendikten sonra süzerek servis ediniz. Günde en fazla 2 bardak bu çaydan içerek en yakın zamanda atlatabilirsiniz.

Aynısafa :

Aynı safa bitkisi kolay parçalanan ancak tüm tüm olan bir bitki çeşitidir. Yarım tatlı kaşığı bitkiyi, ince ince parçaladıktan sonra kaynar suda demleyebilirsiniz. Günde en fazla 2 bardak içmeniz tavsiye edilir.

Adaçayı :

Adaçayı bitkisini yarım tatlı kaşığı ince ince kıyarak kaynar suda 1 dakika kaynatılır. Günde 2 bardak adaçayının hastaya iyi geleceğini söylememiz mümkündür. Fazlasını içmeniz önerilmez. Çayı sıcak şekilde tüketmeniz önerilmektedir. Adaçayı genellikle uykunuzu etkilediğinden, yatmadan önce tüketilmesi önerilmez.

Öneri :

Bu çayları kullanırken beslenmemize de dikkat etmemiz gerekir. İshal yapıcı besinler olumsuz etkileyecektir. Örnek verilecek olursa tuzsuz peynir, kızarmış ekmek, haşlanmış patates tüketilebilir.

Bu çaylar sayesinde hastalığınızı atlatmanız mümkündür. Ancak unutmayınız ki yediklerinizde bu hastalıkta etkilidir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu