EDİTÖR BAŞVURU
Doğa - ÇevreListeler

Irma Kasırgasının Ne Kadar Kötü Olduğunu Gösteren Korkunç Fotoğraflar

Irma Kasırgası, bildirildiğine göre Saint-Martin, Barbuda ve İngiliz Virgin Adalarının yüzde 95’ini tahrip ederek Karayipler’i ve birkaç güney Devletini en üst seviye kriz moduna geçirdi. Milyonlarca kişinin temiz suya , elektriğe ve telefon hizmetine erişimi kesildi ve on binlerce kişi ise evsiz kaldı ve hala devam eden Irma kasırgasında ölen kişi sayısının ise en az 10 olduğu söylenmektedir. Bahamalar ve Küba’da şimdi tamamen boşaltılan Florida Eyaleti gibi yıkıcı bir etkiye de uğradı.

Milyonlarca insanın etkilendiği bu kasırganın maddi zararı henüz tespit edilemezken yüz milyarlarca dolar zarar neden olduğu düşünülmektedir. Halem devam eden ve bir kaç ülkeyi birden vuran kasırganın etkilerinin silinmesinin uzun bir zaman alacağını da söylemek mümkün. 

Dünyanın en tehlikeli havaalanı olarak nitelendirilen Karayipler de ki Prenses Juliana Havaalanın da artık tanınmaz hale gelirken. Hava alanında yer alan uçakların bazılarının kasırganın etkisiyle birlikte ters döndüğü, bazının ise kasırga ile gelen taş vb. parçalarla tamamen kullanılamaz hale geldiği bildirilmektedir.

Şu ana kadar çekilen fırtınanın neden olduğu hasar fotoğraflarını görmek için sayfayı aşağıya doğru indirebilirsiniz. Fotoğrafların bazılarında zarar gören yerin önceki ve sonraki görüntülerini görebilirsiniz. 

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu