Haberler

İran’da Yolcu Uçağı Düştü, Kazada 66 Kişi Hayatını Kaybetti

Ulusal ajanslara düşen son dakika haberine göre, İran Aseman Havayollarına ait olan ve en az 60 yolcu taşıdığı düşünülen yolcu uçağının Tahran hava alanından havalandıktan sonra İsfahan’a bağlı Semirom kenti civarında düştüğü belirtildi. Ölü sayısı hakkında net bir bilgi vermese de ilk belirlemelere göre 66 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Tahrandan havalanan ART-72 tipi yolcu uçağı kalkıştan 50 dakika sonra radarda kaybolduğu görüdü ve araştırmalar neticesinde Semirom kendinde henüz sebebi belli olmayan bir nedenden dolayı düştüğü öğrenildi. 

İran’da ki kötü hava şartları nedeniyle acil kurtarma ekiplerinin uçağın düştüğü bölgeye gitmekte zorluk çektiği ve henüz ulaşılamadığı belirtildi.

Aseman Havayolları’na ait olduğu belirtilen uçak, Fransız – İtalyan ortak uçak üreticisi ART tarafında üretilmiş bir kırsa mesafeli uçuşlar için yapılan çift motorlu turboprop tipi ART 72-500 olduğu öğrenildi. 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu