Haberler

İran Yerli ve Milli Savaş Uçağı Kevser’in Seri Üretimine Başladı

%100 İran yapımı olan  savaş uçaklarının üretimine başladıklarını devlet televizyonlarında yayınlanan bir törende açıklayan İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, “Yakında bu uçaktan gerekli miktarda üretilerek Hava Kuvvetleri’nin kullanımına sunulacaktır.” diye belirtti.

KEVSER %100 YERLİ ÜRETİM Mİ?

Açıklama yapan İranlı yetkililer, ürettikleri Kevser savaş uçaklarının tamamen yerli üretim olduğunu üzerinde bir çok çeşitte silah taşıyabildiğini belirtti. Üretilen bu uçaklar öncelikle kısa menzilli operasyonlarda kullanılacak.

Kevser ve F-5 Uçağı aynı mı?

Yayınlanan görseller ve videolar üzerinde inceleme yapan bazı uzmanlar ise, Kevser uçağının 1960’lı yıllarda ABD’de üretilen F-5 savaş uçağının kopyası olduğunu söylüyor. 

ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımlar  5 Kasım 2018 tarihinde tekrardan yürürlüğe girecek.  Fakat bu sefer uygulanacak ekonomik  yaptırımlar Türkiye’de dahil olmak üzere 8 ülkeyi kapsamayacak.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu