Haberler

iPhone XR 2, A13 işlemci, Çift kamera ve 4 GB RAM ile gelecek

Apple’ın 10 Eylül’de yapacağı lansmanda tanıtacağı yeni iPhone modellerinden birisi olacak olan iPhone XR 2 modeliyle ilgili yeni bilgiler sızmaya devam ediyor. İşte o iddialardan bazıları.

Apple’ın  yeni akıllı telefon modellerini tanıtmak için yapacağı lansmana 1 haftadan kısa bir süre kalmışken, yeni akıllı telefon modelleriyle ilgili iddiaların sayısı da artmaya başladı ve artık daha net söylemler ortaya çıktı. Son çıkan iddialara göre ise iPhone XR 2 modeline ait olduğu söylenen  benchmark testlerinin sonuçları ortaya çıktı. Test sonrası ortaya çıkan sonuçlar incelendiğinde ise performans olarak iPhone XR ile iPhone XR 2 arasında öyle çok ta büyük bir fark yer almıyor.
Benchmark testinde yer alan cihazda 2.66 GHz hızına sahip 6 çekirdekli A13 işlemci kullanılıyor. Bir önceki model olan iPhone XR modelinde kullanılan A12 Bionic işlemci ise 2.49 GHz ile çalışıyordu.  Apple A12 yonga seti ile A13 yonga seti arasında hız olarak çok fazla bir yükselme göze çarpmıyor. Ayrıca cihaz performans testinde tek çekirtekte 5.415 puan alırken, çoklu çekirdek testinde 11.294 puan almayı başarıyor.
[irp]

iPHONE XR 2 BENCMARK TESTİ SONUCUNU AŞAĞIDA GÖREBİLİRSİNİZ

iphone xr 2 benchmark testi sonucu

iPHONE XR 2, 4 GB RAM ile gelecek

Geçen yıl piyasaya sürülen iPhone XR modelinde 3 GB RAM bulunuyordu, bu yıl yeni nesil cihazda ise bu kapasite 1 GB daha artırılarak 4 GB RAM‘e çıkartılıyor. iPhone XR 2  tanıtılacak ucuz model olacağından telefona kullanılan ekran yine LCD olarak ve aynı zamanda çift arka kamera ile gecele telefonun kamera konusunda da bir takım iyileştirme konfigürasyonları yapılacağı söyleniyor. 10 Eylül 2019 tarihinde tanıtılacak diğer modeller ile ilgili ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

iPhone XR 2 fiyatı konusunda henüz bir bilgi paylaşılmadı fakat yinede takiplerinin tepe modellerinin fiyatından daha pahalı olacağını söylememiz pek yanlış olmaz sanırım.

İlgili Makaleler
pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu