HaberlerListeler

iPhone X Özellikleri ve Fiyatı

iPhone X Özellikleri

iPhone X Özellikleri

Lansman sırasında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fazla ilgi çekmezken 10. yıla özel olarak üretilen iPhone X taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Diğer modellere nazaran rakip amiral gemileri gibi çerçevesiz 5.8 inç büyüklüğünde bir OLED ekranla piyasaya çıkan iPhone X, aynı 2436×1125 pixel çözünürlükle birlikte 458 PPI değerine de sahip. 

Yeni tasarımla birlikte ekranın altında bulunan yerleşik home tuşu yerine ekranda sanal tuş kullanılırken, bu özellikle birlikte artık parmak izi okuyucu olmadığını söyleyebiliriz. Yapılan tanıtımlarda ise parmak izi okuyucudan yaklaşık 200 kat daha güvenli olan Face ID teknolojisi anlatıldı ve iPhone X bu özellikle piyasaya sürüldü. (Parmak izi okuyucuyu ekranın altına koyamadık diyemediler.)

İçerisinde bulunan A11 Bionic işlemci ise 4+2 şeklinde dizayn edilmiş 6 çekirdekten güç alırken işlem sistemi ise yeni çıkacak olan iOS 11 olacak. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve yine iPhone X’de de 3 GB RAM kullanılacak. Yani ekran kısmını saymazsak bütün yeni modellerin hep ayı özellikler yer alıyor. 

Ayrıca geliştirilen Face ID ile gün ışığı veya karanlıkta eşit zamanlı tanıma olacağı gibi gözük, kıyafet, saç ve sakal gibi etkenler bunu etkilemeyeceği belirtiliyor.

iPhone AirPower ile kablosuz şarj özelliği

iPhone AirPower ile kablosuz şarj özelliği

Tasarım değişikliği ile beraber cam arka kapak olunca artık iphone cihazlarda da geçte olsa kablosuz şarj özelliğini göreceğiz. İki model olan kablosuz şarj cihazında telefon, saat ve kulaklığı şarj etmek mümkün. Küçük modelinin fiyatı ise 70$ civarında. 

iPhone X kamera özellikleri

iPhone X kamera özellikleri

iPhone X kamerası telefonun arkasında dikey olarak sıralanmış 12 megapiksel çözünürlükte iki kamera ve flaş ışığı kullanılmış. OIS özelliğini destekleyen kameralar ile karanlık ortamlarda bile dünyanın en iyi fotoğraflarını çekebileceğiniz iddia edilmektedir.

iPhone X Fiyatı

Ülkemize geliş tarihi ve iPhone X Türkiye fiyatı henüz belli değil fakat Abd’de ön sipariş fiyatı 64 GB için 999 $ 256 GB için ise 1149$ olarak tanımlanmış ve 3 kasım tarihinde raflardaki yerini alacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu