HaberlerTeknoloji

iPhone 12 kalp pillerini etkileyebilir mi?

Apple, iPhone 12 modelindeki mıknatısların kalp pili olan kişilerde kalp pillerini etkiliyecebileceği konusunda kullanıcılarını uyarıyor.

Apple, kalp pilleri ve defibrilatörler gibi tıbbi cihazlarda elektromanyetik girişime neden olabileceklerini söyleyerek iPhone 12 serisine yönelik kullanım kılavuzunu yeniden güncelledi .

Apple yayınladığı yeni kullanım kılavuzuna iPhone veya herhangi bir Magsafe aksesuarının tıbbi cihazlardan en az  15 santimetre uzakta kalması gerektiğini veya cihazlar kablosuz olarak şarj oluyorsa iki kat daha uzak olması gerektiğini ekledi.

iPhone 12 tehlikeli mi

Apple, kullanılan bütün aksesuarlarda yer alan mıknatısların ve elektromanyetik alanlarının etrafındaki aygıtları etkileyebileceğini vurguladı. İPhone 12 modelleri diğer Apple akıllı telefonlardan daha fazla mıknatıs içeriyor fakat normalden daha büyük bir risk oluşturmuyor. Buna rağmen insanlar yine de telefonlarını tıbbi cihazlardan uzak tutmalıdır.

Bu ayın başlarında yayınlanan bir makaleye göre, Michigan eyaletindeki üç doktor bir iPhone 12 ile bir hastanın kardiyovasküler defibrilatörü arasındaki etkileşimi test etti ve tıbbi cihaz test sırasında “askıya alındı” moduna geçti.

Doktorlar ayrıca tıbbi cihaz üreticilerinin hastaları etkileşim konusunda uygun şekilde uyarmaları gerektiğini belirtti. Yine de telefon kullanıcıların çok büyük bir kısmı bu uyarıların yer aldığı kipapcığı pek okumuyor.

Kaynak

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu