HaberlerListelerTeknoloji

Intel’den 3 ekranlı katlanabilir akıllı telefon

Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi (WIPO) ve ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) kayıtlarında Intel firmasının katlanabilir telefon için patent başvurusu yaptığı ortay açıktı. 2017 yılında patenti alınan teknolojik cihazın tamamen açıldığında bir akıllı telefona dönüştüğü görülüyor.

Yan yana çerçevesi bulunmayan üç ekranın birleşiminden meydana gelen cihazda sensörler ve kamera telefonun alt kısmında bulunuyor. Üç ekranda katlandığında ise akıllı telefon boyutlarında kullanılabildiği görünürken, bütün ekranlar açıldığında ise ortaya kocaman bir tablet çıkıyor. Ek olarak birde cihazın yanında stylus kalemi yer alacak.

Yeni trend katlanabilir telefon olacak

Yeni trend katlanabilir telefon olacak

İlgili Makaleler

Yayınlanan rapora bakılığında bu cihazın yakın zamanda piyasaya çıkma ihtimali oldukça az. Fakat yinede ilerleyen dönemde Intel firmasının da katlanır ekranı bulunan bir cihaz üretme planı ortay çıkmış oldu. Kısa bir döneme damgasını vursa da çentikli ekran modası yerini katlanabilir telefonlara bırakıyor ama şimdiye kadar karşımıza çıkan cihazlarında kalınlıkları nedeniyle bir süre daha beklemek en mantıklısı olacaktır.

Zira bu yıl içerisinde Samsung, Huawei, LG ve Xiaomi gibi firmaların katlanabilir telefonlarını teknoloji marketlerde görebiliriz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu