DiğerHaberler

Instagram’a Online Alışveriş Özelliği Geliyor

İnstagram üzerinden zaten satış yapan birçok sayfa bulunuyordu. Özellikle bunların sayısı ülkemizde son zamanlarda oldukça yükseldi. Ancak bunun resmiyet kazanması adına yapılan bir çalışma tamamlandı ve sonunda Instagram’a online alışveriş özelliği geldi.

Şuan İçin Tüm Dünyada Aktif Değil

Instagram’ın sunmuş olduğu bu büyük yenilik ne yazık ki şuan için ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede aktif değil. Şuan için sadece Amerika Birleşik Devletleri üzerinde açılan hizmetin zamanla tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Bu yeniliğin gelmesi ile birlikte online satış platformlarının da Instagram’a önem vermesi söz konusu.

Yeni eklenen bu özelliğin hesaplara eklenebilmesi için güvenlik amaçlı taraflardan ek belge istenmesi bekleniyor. Tamamen yasal yollardan yürütülecek sistemin ülkemizde nasıl bir işleyişi olacağı henüz belli değil, ancak vergilendirme çalışmaları olacaktır.

Belirli Başlı Firmalar Kullanmaya Başladı

İnstagram sistemi deneme kullanıcı tepkisini ölçme aşamasında belirli başlı firmaları seçmiş gibi duruyor. Amerika Birleşik Devletleri üzerinde merkezleri bulunan bazı dünyaca ünlü giyim şirketleri sistemin test aşamasında online alışveriş merkezlerini açtılar bile. İşte bu şirketlerden bazıları;

Adidas @adidaswomen & @adidasoriginals

Anastasia Beverly Hills @anastasiabeverlyhills

Balmain @balmain

Burberry @burberry

ColourPop @colourpopcosmetics

Dior @dior

H&M @hm

Huda Beauty @hudabeautyshop

KKW @kkwbeauty

Kylie Cosmetics @kyliecosmetics

MAC Cosmetics @maccosmetics

Michael Kors @michaelkors

NARS @narsissist

Nike @niketraining & @nikewomen

NYX Cosmetics @nyxcosmetics

Oscar de la Renta @oscardelarenta

Ouai Hair @theouai

Outdoor Voices @outdoorvoices

Prada @prada

Revolve @revolve

Uniqlo @uniqlo

Warby Parker @warbyparker

Zara @zara

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu