Instagram IGTV Nasıl Para Kazanırım?

İnternette görsel, video yükleme ve izleme yönünden milyar kulanıcı kitlesine sahip olan Instagram’da artık yeni bir dönem başladı. Adı da Instagram IGTV.

Instagram IGTV Nedir ?

Sosyal medyanın büyük bir görsel, video yükleme ve izleme yönünden milyarlarca kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram’da artık yeni bir dönem başladı. Adı da Instagram IGTV Nasıl Para Kazanırım?, sorusunun cevabı üzerinden yola çıkarak başlayacağız. Biliyorsunuz paylaşım, beğeni ve izleme yönünden neredeyse her vaktin geçirildiği bir ortam ve günden güne de daha fazla büyüyor. Birde bunun üzerine Instagram dan para kazanma eklenince tadından yenmez hale geliyor. Bunun amaçları arasında ise söylentilere göre Youtube firmasına rakip olunacağı söyleniyor. Kısacası ortalık karışacak vaziyet alın diyebilirim.

Instagram dan para kazanma konusunda biliyorsunuz, blog sayfamızda daha önceki makale ve yazılarımız da açıklamıştım. Bu sistem ise olaya farklı bir boyut katarak, tamamen rakip ortamına dönüşüyor. Bununla beraber kafalarda deli sorular olmak üzere tabi hepimizin en çok merak ettiği başlıca sorular arasında ne kadar kazanacağım?, kar oranı nasıl olacak?, ödemeleri nasıl alacağım? , gibisinden bir çok soru mevcut, heyecanlanmayın sakin olun. Elimden geldiğince cevabını bildiğim tüm soruları cevaplayacağım. Hadi gelin sırası ile başlayalım.

Instagram IGTV Nasıl Para Kazanırım?

Biliyorsunuz her şeyin başında gene bir takım prosedürler gerekiyor. IGTV nedir? , diye merak edenleriniz için bir alt başlıkta bu yazımdan sonra onunla ilgilide açıklama yapacağım. Gelelim konumuza, ilk etapta Instagram şuan için kesin bir tarih vermedi, daha beta aşamasında ve şuan test işlemleri devam ediyor. Ama her an piyasaya çıkabilecek durumda olduğunu sizlere söyleyebilirim. Neden böyle olduğunu da zaten üst yazımda açıkladım. Uzatmadan konuya geçelim, öncelikle bir işletme hesabına sahip olmanız gerekiyor. Daha sonrasında sahip olduğunuz işletme hesabının tüm koşullarını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bununla beraber en az 10.000 takipçi sayınızın olması gerekiyor. (Şuan sosyal medyada dolaşan bu rakam sadece bir söylenti, gerekli açıklamayı şirket yetkililer tarafından bende merakla bekliyorum.) Daha sonrasında işletme hesabını tanımladınız, gerekli koşulları sağladınız, sadece geriye video yüklemek kalıyor, başka hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Youtube tarzında hem izlenmeden hem de video arası reklam ekleme sistemi şeklinde olacağı gene sosyal medya üzerinde söylentiler arasında.

Kazanç yüzde oranları ise şuan için %60 ‘a %40 şeklinde kendini yineliyor. Yani şu anki rakamlara göre, eğer veriler gerçekten doğru ise, diğer video platformlarından daha çok kazandıracak gibi duruyor. Tabi bununla beraber efsane rekabetlerde kendi içerisinde hız gösterecek. Sosyal medya Fenomenler, ünlüler, sinema, belgesel, şahsi kanallar takipçisi ne kadar çok olan ve ne kadar çok izlenme alan kişiler var ise, bu rakamda kazanç oranı da bir o kadar artacak durumdadır. Rekabet hız kesmeden devam edecek ve yükselecektir.

Instagram IGTV Nedir?

Biliyorsunuz Instagram üzerinde kendi profilinize ortalama 40 saniye ile 1 dakika arasında bir video yükleme işi yapabiliyorsunuz. Bu iç uygulama sayesinde 40 saniye ve 1 dakikanın üzerinde video yükleme işlemi sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle videolar yarıda kesilmiş olmuyor ve edit işlemi de sağlamış oluyorsunuz.

Originally posted 2021-11-28 12:07:50.

Exit mobile version