İlginç BilgilerListeler

İnsanlığı yok edebilecek 9 durum

1. Nükleer Savaş Tehlikesi

Nükleer Savaş Tehlikesi

Her ne kadar soğuk savaş dönemiş bitmiş olsada büyük devletler halen nükleer silahlara verdikleri desteği azaltmış durumda değil, hali hazırda ABD ve Rusya’da binlerce atom bombası bulunmakta. Yapılan araştırmalara göre olası bir nükleer savaş durumunda insanlığın sonunun gelmesi içten bile değil.

İlgili Makaleler

2. Yapay Zekaların Kontrolü Ele Alması

Yapay Zekaların Kontrolü Ele Alması

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yapay zekaya sahip robotlarda üretilmeye başladı, işte bu durumda bu robotların ileride kontrolü ele geçirebileceği bile düşünülmekte, hatta Stephan Hawking tarafından yapılan bir uyarıda mevcut.

3. Meteor Çarpması

Meteor Çarpması

Yapılan araştırmada en çok korkulan teori ise olası bir meteor çarpması. Araştırmacılar ortalama bir şehir boyutunda bir meteorun Dünya’ya çarpması durumda insanlığın sonunu getirebileceğini belirtmekteler.

4. Süper Yanardağ

Süper Yanardağ

Süper yanardağ olarak bilinen ve kütlesel ölümlere neden olabilecek bu doğa olayı da tehditler arasında yer almakta, uzmanlar böyle bir durumdada insanlığın sonunun gelebileceğini belirtmiş durumda.

5. Yapay Yaşam Formları

Yapay Yaşam Formları

Zengin yatırımcı Craig Venter, 2010 yılında canlı DNA ları ile oynayarak yeni bir yaşam formu oluşturmayı başarmıştı. Oxford Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmakta olan Julian Savulescu ise bu yaşam formlarının ileriki zamanlarda biyolojik silah olarak kullanabileceği riskini belirtmiş durumda.

6. Küresel Salgın

Küresel Salgın

1918 de Dünya genelinde yayılmış ve küresel ölümlere neden olan influenza adlı virüs yaklaşık 50 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu, araştırmacılar tedavisi olmayan ve küresel çapta yayılmış olan bir virüsün insanlığın sonunu getirebileceğine inanmakta.

7. İklim Değişikliği

İklim Değişikliği

Üzerinde durulan en olası durum ise iklim değişikliği olarak görülmekte, her hangi bir iklim değişikliği durumunda tarım faaliyetleri durma noktasına ulaşıcak, insanlar açlık çekicek ve kitlesel olarak ölümler başlayarak insanlığın sonunun geleceği düşünülmektedir.

8. Devletlerin Çöküşü

Devletlerin Çöküşü

Olası bir sorun daha ise devletlerin çökerek yerlerine anarşinin hakim olması durumudur, bu durumda herhalde insanlık pek Dünya’da kalıcı olamazdı.

9. Nanoteknoloji

Nanoteknoloji

Sürekli olarak artan makineleşme ile birlikte dikkate alınan bir başka tehdit ise bildiğimiz anlamdaki yaşamın sona ererek insanların robotlaşma durumuna geçmesidir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu