EDİTÖR BAŞVURU
İlginç BilgilerYeme - İçme

İnsanın Bir Daha Yemek Yememesine Sebep Olabilecek 7 Yemek

Bunları yemeyi bırak bunlara bakmak bile mide bulandırır hatta insanı yemekten soğutur. Dünyanın çeşitli yerlerindeki en pahalı ve en ünlü yemeklerin bazıları hem insanlık dışı hemde mide kaldıracak türde değil.

Bunları yemeyi bırak bunlara bakmak bile mide bulandırır hatta insanı yemekten soğutur. Dünyanın çeşitli yerlerindeki en pahalı ve en ünlü yemeklerin bazıları hem insanlık dışı hem de mide kaldıracak türde değil.

1. Balut

Balut

Bu yemek resmen insanlık dışı bir şey. Yenile yemek henüz 16-17 günlük ördek embriyosu. Bu sokaklarda bulunan satıcıların sattığı ve Laos, Kamboçya ve Vietnam’da çok ünlüdür.

2. Shiokara

Shiokara

Deniz canlılarının sadece iç organları alınarak bunlara tuz, su ve prinç ekleyip 1 ay bekletildikten sonra yeniliyor tabi midesi kaldıranlar yiyor.

3. Beondegi

Beondegi

Kore’nin meşhur ipek böceği pupası haşlaması.

4. Çekirge

Çekirge

Çok vitaminli ve protein kaynağı olduğu bilinmektedir. Asya ülkeleri şişte kızartıp meksikalılar ise limonlu severler.

5. Black Ivory Kahvesi

Black Ivory Kahvesi

Kilogram fiyatı 1100$ olan Black Ivory Kahvesinin bir filin kahve çekirdekleri yedikten sonraki dışkısından yapıldığını söyleyelim bize yeter.

6. Surströmming

Surströmming

Bu yemek mayalanmış Ringa balığından yapılmaktadır. Çok kötü kokusu nedeniyle sadece konserve olarak satılmaktadır ve kimse evinde yemiyor. Hoş yiyende niye yiyorsa böyle bir şeyi o da bilinmez.

7. Witchetty grub

Witchetty grub

Aborjinlerin en favori yemeklerinden birisi Witchetty grub tahta güvelerin lavralarından başka bir şey değil

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu