İlginç BilgilerListeler

İnsan Vücudu Hakkında Bilmediğiniz 11 Şaşırtan Gerçek

İnsanlar her zaman kendi bedenlerini hafife almaktadırlar. Vücudumuzun şaşırtıcı gerçeklerini düşünmek hiç aklımıza gelmez. Oysa ki insan vücudu tepeden tırnağa mucizelerle doludur. 

İnsanlar her zaman kendi bedenlerini hafife almaktadırlar. Vücudumuzun şaşırtıcı gerçeklerini düşünmek hiç aklımıza gelmez. Oysa ki insan vücudu tepeden tırnağa mucizelerle doludur. Burada insan vücudu hakkında bilmediğiniz 11 şaşırtıcı gerçek ile karşılaşacaksınız.

Hücre

Hücre

İnsan vücudunda bulunan en büyük hücre yumurta hücresi, en küçük hücre ise sperm hücresidir. Yumurta hücresi çıplak gözle görülebilen vücudumuzun tek hücresidir.

Hafıza

Hafıza

Yapılan bir araştırmaya göre bulunduğumuz yer ve çevremizde bulunan kişiler büyük ölçüde hafızamızı tetikliyor.

Dişler

Dişler

Dişler vücudumuzun kendi kendini tamir edemeyen tek parçasıdır.

İnsan Gücü

İnsan Gücü

Adrenalin, insanların süper gücüdür. İnsanlar bu yüzden bazı durumlarda normalde kaldıramayacakları ağırlıkları kaldırabilirler.

Nöronlar

Nöronlar

Beyindeki nöronlar birbirlerinden farklı yapıdadırlar. Nöronların tipine göre bilginin akış hızı değişiklik göstermektedir.

Gözler

Gözler

Gözlerimiz doğumdan itibaren hiç büyümemektedir. Ancak kulaklarımızın ve burnumuzun büyümesi hiç bitmeyecek.

Beyin

Beyin

Beynimizin yüzde 80’i sudur ve yaşayan bir doku televizyonlarda gördüklerimizin aksine daha çok jöleye benzemektedir. Bir daha ki sefere susuz kaldığınızda beyninizi unutmayın.

Karaciğer

Karaciğer

Karaciğerin kendini yenilemeye ve büyümeye olağan üstü bir yeteneği vardır. Hatta öyle ki vücudumuz ile birlikte doğru orantı da büyümektedir.

Görme Yeteneği

Görme Yeteneği

Görme duyusunun işlevi tüm duyu organlarımızın işlevleri arasında yüzde 90’lık bir orana sahiptir. Dolayısı ile beş duyu organının işlevlerinin yüzde 90’ı gözler tarafından yerine getirilmektedir.

Bebeğin Sünnet Derisi

Bebeğin Sünnet Derisi

Bebeğin sünnet derisi yanık hastalarının tedavisinde kullanılabilmektedir. Sünnetli deriyi saklamakta fayda var.

Mide

Mide

Mide asidi o kadar güçlüdür ki her 3-4 günde bir midemizin iç katmanı baştan aşağı yenilemektedir. Eğer mide iç katmanı kendini yenilemeseydi mide asidi yemekleri olduğu gibi midemizi de eritirdi. Ayrıca mide asidi bir jileti eritebilecek kadar da kuvvetlidir.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu