Haberler

İngiltere’de İslami eğitim veren merkeze yönelik saldırı düzenlendi

İngiltere’de faaliyetlerine devam eden bir İslami eğitim merkezine kısa bir süre önce saldırı düzenlendi. Newcastle kentinde bulunan merkeze düzenlenen saldırıda birçok kişi rol oynadı. Polis ekipleri tarafından saldırıda görev alan 6 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Ancak şuan için saldırıda rol oynayan diğer kişiler için araştırmalar devam etmekte.

İslam Merkezlerine Yönelik Saldırılar Büyüyor

Birkaç hafta önce Yeni Zelanda’da Cuma çıkışı düzenlenen kanlı saldırının etkisi geçmemişken İslam dinini kabul edenlere karşı saldırılar giderek büyümeye devam ediyor. Son yaşanan olay da İngiltere’nin Newcastle kentinde gerçekleşti. Olayda İslam merkezinde çalışan birkaç kişinin hafif yara aldığı, ancak tehlikeli bir durumları olmadığı açıklandı.

Birçok Kutsal Kitap Zarar Gördü

İngiltere’deki İslam merkezine yapılan saldırıda kişiler direkt olarak kutsal kitapları hedef aldı. Kur’an-ı Kerim ve bazı önemli kitapların yırtıldığı ve tahrip edildiğini bildiren ekipler, olayın arkasında kimlerin olduğunu araştırdığını açıkladı. Yaşanan olaylara ilişkin olarak ülkemizden yetkili mercilerden henüz bir açıklama gelmiş değil. Ancak ilerleyen saatlerde yetkililer tarafından saldırının yaşanmış olduğu alana bir inceleme ekibinin gönderilmesi bekleniyor.

Daha önce de aynı eğitim merkezine saldırı girişiminde bulunulduğunu açıklayan yetkililer, olayın organize bir girişim olduğundan şüphe ediyor. Toplamda 3 ay içerisinde ikinci kez yaşanan saldırılarda rol oynayan kişilerin aralarında da çeşitli bağlantılar tespit edilmiş durumda. İngiltere güvenlik güçleri tarafından açılan soruşturmanın nasıl sonuçlanacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu