ListelerEğitimFaydalı Bilgiler

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye dil, lisans ve yüksek lisans eğitimi için seyahat edecek olan Türk öğrencilerin İngiltere öğrenci vizesi almaları zorunludur. Başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken bilgiler.

İngiltere’ye dil, lisans ve yüksek lisans eğitimi için seyahat edecek olan Türk öğrencilerin İngiltere öğrenci vizesi almaları zorunludur. Bu vize için başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken bazı ön bilgiler mevcuttur.

İngiltere öğrenci vizesi, iki ana başlık altında incelenmektedir:

  • Student Visitor Visa: İngiltere’ye dil kursu için gitmek isteyen öğrencilerin alması gereken vize türüdür.
  • General Student Visa: İngiltere’de bir süre boyunca eğitim alacak olan öğrenciler için çıkartılan vize türüdür.

Birinci tür İngiltere öğrenci vizesi, dil öğrenmek için giden öğrencilere yönelik olduğu için herhangi bir dil zorunluluğu aranmaz. İkinci türde ise orta düzey İngilizce zorunluluğu vardır. İngiltere öğrenci vizesi almak için önce hangi türde vize alındığı tespit edilir. Daha sonra ise bu vizelerin gerektirdiği belgeleri toplayarak ilgili yerlere başvurular yapılır.

Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

İngiltere Öğrenci Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere öğrenci vizesi için başvurular, konsolosluk tarafından uygun görülen temsilciler aracılığıyla yapılmaktadır. Yani direkt olarak İngiltere Konsolosluğu’ndan başvuru yapılmaz. Sadece gerek görüldüğü takdirde konsolosluklara çağrılırsınız. Bu konuda size yardımcı olması için Advice Yurtdışı Eğitim firmasına başvurabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu Vizesi için Gerekli Evraklar Nedir?

İki farklı İngiltere öğrenci vizesi olduğunu söylemiştik. Bu iki farklı tür için farklı evraklar gerekebilir. Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey hangi vizeye başvuracağınızı bilmektir. Konu dil okulu vizesi olduğu zaman vize başvuru formu, pasaport, okul kabul mektubu, askerlik tecil belgesi gibi birçok farklı evrak gerekli olabilir.

Dilerseniz Advice firmasına başvurarak dil okulu için gerekli olan belgelerin tamamını öğrenebilir, buna göre hazırlık yapabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi Harç Bedelleri

İngiltere öğrenci vizesi ücreti, farklı faktörlere bağımlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin İngiltere’de kalacağınız zaman ve öğrenci vizesi türünüz, bu ücreti ciddi şekilde etkileyebilir. İngiltere öğrenci vizesi ücreti, genellikle konsolosluk tarafından belirlenir.

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden ötürü başvurduğunuz temsilciliğe eksiksiz bilgi vermeniz ve güncel fiyatları takip etmeniz, başvuru esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için son derece önemlidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere öğrenci vizesi ne kadar sürece çıkar sorusunun cevabı, elbette ki süreçten sürece farklılık gösterebilir. Eğer başvuru süreciniz sorunsuz ilerlerse üç hafta içerisinde İngiltere öğrenci vizesi işlemleriniz sona erecektir. Yoğunluk, eksik evrak, yanlış evrak gibi işlemlerde elbette ki bu süreç uzayabilmektedir.

Başvurduğunuz temsilcilik, size vizenizin ne kadar sürede çıkacağıyla ilgili daha detaylı bilgi verebilir. Eksiksiz bilgilendirilmek için Advice gibi tecrübeli bir firmaya başvurarak bu sürecin sorunsuz geçmesini sağlayabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu