Faydalı Bilgiler

İnatçı ve Kabaran Saçlar İçin Çözümler

İnatçı ve kabaran saçlar bakımları oldukça zor olan saç tipleridir. Bunlar için bazı doğal bitkiler ve çeşitli bakım yöntemleri uygulamak gerekir.

 

Saçlar kadınların görselliğini ön plana çıkaran en önemli detaylardandır. Bu yüzden saçların bakımlı ve güzel olması bir kadının görünüşünü olumlu yönde etkiler.

Ama bazı saç tiplerinin bakımı oldukça zordur. Şekil vermek, hoş gözükmesini sağlamak için zaman harcamak gerekir. Dalgalı ve kabaran saçlar bakımı ve kullanımı zor olan saç tipleridir. Bu tip saçlara sahip olanlar dışarıya çıkarken saçlarına ayrı bir zaman harcayarak güzel gözükmesini sağlarlar. Bazen ise uygulamalar sonuçsuz kalır ve insanı mutsuz eder.

İnatçı ve Kabaran Saçlar İçin Çözümler

Sağlıklı ve hoş gözüken saçlar için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Küçük ayrıntılarla bile saçlarınızın kullanımını biraz daha kolay hale getirmeniz mümkün. Saçların sağlıklı ve canlı gözükebilmesi için neme ihtiyacı vardır. Kuru saçlar çabuk kırılır, cansız ve mat bir görünümlü olur.

Bu durum şekil vermekte de zorlanmanıza sebep olur. Bu yüzden saçlarınıza nem kazandırmanız gerekir. Öncelikle saç tipinize uygun bir şampuan seçimi yapmalısınız. Saçlarınızı yıkadığınızda tarama işlemini banyoda yapmayı deneyin. Yıkamadan sonra havlu yardımı ile hafif dokunuşlarla kurulayıp kendi halinde kurumaya bırakın. Yani saç kurutma makinası kullanmayın.

[irp]

Hafif nemli haldeyken örebilir yada basit bir topuzla toplayarak bu şekilde iyice kurumasını bekleyebilirsiniz. Kuruduktan sonra köpük ile parmak uçlarınızla kolayca şekil verebilirsiniz. Bu saçları gün boyu kabarmadan kullanabilirsiniz. Haftada en az 2 kere kuru saçlara özel saç maskesi uygulayabilirsiniz. Örneğin, hakiki zeytinyağını saçlarınıza sürün, streç filim ile sarıp 2 saat kadar sonra saçlarınızı yıkayın. Zeytinyağı saçlarınıza hem nem kazandıracak, hemde parlak olmasını sağlayacaktır.

İnatçı ve Kabaran Saçlar İçin Çözümler

Kırık saç uçları için zeytinyağı.

Bunun gibi birçok bitkisel ürünlerle hazırlanabilen kolay ve pratik saç maskeleri uygulayabilirsiniz. Argan yağı kullanımı da saçlarınız için faydalı olacaktır. Tarak seçimi de önemlidir. İnce dişli taraklar ve fırçalar yerine geniş dişli kalın taraklar kullanın. Kuru ve kabaran saçlara özel üretilmiş, saça nem kazandıran ve şekil vermenizi kolaylaştıracak kremler kullanabilirsiniz. Unutmayın ki saç boyaları saçların kurumasına ve cansızlaşmasına sebep olur. Bu yüzden sık sık saç boyamaktan kaçının. Saçınızı kestirirken kabaran saçlara özel saç kesim modellerini tercih edin. Bu konuda kuaförünüze danışın. Size bu yönde birkaç alternatif sunacaktır.

 

 

Saçlarınız nem kazandığında kullanımında ki farkı göreceksiniz. Nemli saçlar hem daha sağlıklı ve parlak gözükecek hemde şekil vermeniz daha kolay olacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu