ListelerYaşam - insan

İlişkileri Bitirmek İstemeyenlere Öneriler

Doğru insan bulmak günümüzde sıkça söz edilen ama nadir insanın başına gelen en güzel piyango. Büyük ikramiyenin vurmasını beklerken bizlerde kendimizin doğru insan için doğru olup olmadığımızın hesabını yapmalıyız. Herkesin doğrusu ve yanlışı farklı olsa da bakış açısının temelinde insan özü yatmakta. İlişkinizi ayakta tutabilmek  için adım atmak sizlerin elinde. Genel anlamda yaşanan problemler ve yorumlarımız sizlerle…

İlişkide konumunuzu paylaşmak :

Baskın bir karakter olarak yöneten olmak yada daha erkek gölgesinde yaşamak ilişkilerin önemli sorunlarından. Baskın karakterli kadınlar, erkek bazıları için önemli görünmüş olsa da ilerleyen dönemlerde pamuk ipliğine dönen ilişkiye dönüşmemesi adına paylaşıma açık bir yaşam sürmek önemlidir. Tek başınıza yaşanılan ilişki sizlerin karşınızdakini yetersiz görmesine kadar varabilmektedir. Erkek egemenliğinde kadınlar ise hayatta partnerleri kadar söz sahibi olduğunu unutmamalılar. Geçmişten günümüze gelmiş olan  bu ilişkinin ilerleyen dönemlerde size zarar verdiğini göreceksiniz.

Affetmenin yada özür dilemenin bir hata olmadığının farkına varın:

Andan Zevk almak:

Malesef genel olarak unuttuğumuz birşey anı yaşamak. Geleceğin ne getireceğini bilmeden yada ön yargı ile ileriye bakmak ilişkilerin önemli sorunlarından biridir. Yaşın güzelliğini yaşamak bu anlamda önem taşımaktadır. Çünkü zamanı geri alamıyoruz. Olumlu başlangıçların zamanı artık. Unutmayalım ki yaşadığımız anlar hayatımızı oluşturuyor. Kendinizi ve ilişkinizi olumsuz bir yere sürüklemeyin.

Affetmenin yada özür dilemenin bir hata olmadığının farkına varın:

Affedilmeyek bir konu olmadığı sürece herşeyin telafisi vardır. Farklı anlaşılmalardan kaynaklı fevri hareketlerden yada iletişimden uzak kesin yargıya varmak sizlere artı değer katmayacaktır. Özür dilemek ise günümüzde unuttuğumuz bir değer. Kibir ve egoyu bir yere bırakarak adım atmak ilişkinin kurtulmasında farkındalık yaratacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu