İlginç BilgilerListeler

İçinizi soğutacak bilimsel bir araştırma, İnsan bedenini dondurmak

Bilim adamlarının araştırmaları sınır tanımıyor. Ölümsüzlük araştırmaları yapan bilim adamları ilerleyen yıllarda başarılı olmak umuduyla çok ilginç bir yöntemi deniyor. Jacques Dubourg en çok ismi bilinen ölümsüzlük araştırması yapan sınır tanımayan çılgın bilim adamlarından. Amerika bu araştırmalara çok uzun yıllar önce başladı şimdilik bilinen sonuç yok. Ancak dondurulmuş insan bedenleri Amerikanlı bilim tesislerinde dirilmeyi bekliyor.

İlgili Makaleler

İnsan Bedenini Dondurmak

Mısır’da mumyalama yöntemlerinden sonra şimdi ise bilim adamları tarafından ölümsüzlük beklentisi ile insan bedenini dondurarak muhafaza etme yöntemlerini uygulamakta. Gelecekte teknoloji ve tıp biliminin gelişmesi umudu ile insan ve hayvan bedenini dondurarak düşük sıcaklıklarda korunması ile bilim adamları bu bedenleri tekrar hayata döndürmeyi hayal etmektedir.

Ölümsüzlük beklentisi ile bedenin dondurulan ilk insan James Bedfort tarihe geçmiş bir psikoloji profesörüdür. Böbrek kanseri olan ve ölümü bekleyen Bedfort 74 yaşında ölüyor ve birkaç saat içinde bedeni dondurularak saklanıyor.

İlk dondurulan insan bedeni olan profesör 1979 yılında dondurulmuştur. Son olarak 61 yaşındaki çinin çocuk edebiyat yazarı olan Du Hong 2015 yılında bedeni dondurularak saklama ünitesinde bekletilmektedir.

İnsan Bedeni Hangi Merkezlerde Dondurularak Saklanabilir?

İnsan bedenini dondurarak saklayan merkezlerden en çok bilineni ve ilk kurulanı Alcor’dur. Alcor Amerika Birleşik Devletleri Arizona eyaletinde 1977’de kurulmuştur. Onun dışında bir çok merkez bulunmaktadır. Yine Amerika’da Michigan, California’da ve Rusya’da Moskova eyaletinde çeşitli bu konuyu araştıran araştırma geliştirme merkezleri bulunmaktadır.

Ölümsüzlük beklentisi ile işte bu merkezlerde tam 300 kişi dondurulmuş olarak dirilmeyi beklemektedir. dondurulmuş bekletilen bu kişiler  yasal olarak ölü sayılır. Bu kişiler tam ölüm anında bulunmalı ya da ölüme o anda karar verip dondurulmayı kabul etmeli ki dondurma işlemi gerçekleşebilsin. Öncelikle damarlarındaki tüm kan çekilir yerine gliserol maddesi konularak hücreler korunması amaçlanmaktadır. Şimdilerde ise gliserol yerine camlaştırma teknolojisini kullandıkları bilinmektedir.

Sırada Bekleyen Kaç Kişi Var?

1250 kişinin ise dondurulmak için beklediği bilinmektedir. Kulağa çok tuhaf geliyor olabilir fakat ölümcül hastalığı olan ölümü bekleyen birçok insan öldüğü anda hemen dondurma işlemine tabi tutulmaktadır. Çılgın bilim adamları onların bir gün tekrar dirilteceğine inanmış olamamalılar ki bu uygulama yapılmaktadır.

Dini Açıdan Yeniden Dirilme Düşüncesi

Dini kaynaklarda hiç birinde dünyada yeniden dirilme ya da dünyada ölümsüzlük düşüncesine rastlanmamaktadır. Hiçbir dinde dünyada ölümsüzlük yer verilmemiştir. Tam tersine dünya hayatı son bulduğunda buraya geri dönüş dünya da tekrar dirilme yoktur. Ancak dini açıdan başka alemlerde diriliş ve ölümsüzlükten bahsedilmektedir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu