Gezi Rehberi

Huzurun Bir Diğer Adı: SELİMİYE

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bu küçük köy son yıllarda ilgi odağı

Selimiye, yaz aylarında kalabalıktan sıkılanlar ve güzel denizin tadını çıkarmak isteyenler için bir numaralı huzur noktasıdır. Son yıllarda tatilciler tarafından keşfedilip ilgi odağı olmuştur. Peki, Selimiye’de neler var ?

1. Yat Limanı

marmaris selimiye Yat Limanı

Türkiye’nin en ünlü yat limanlarından biri olan Sığ Liman Koyu’nun adı gibi denizide sığdır. Denizinin sıcak olması, kumunun yumuşak olmasından dolayı tercih edilen yerlerden biridir.

2. Marina

marmaris selimiye marina

Selimiye’de Marina olması şaşırtıcı bir durum olsa da iskele tipinde ki bu yer şirin köye ayrı bir hava katmıştır. Selimiye’nin tam merkezinde bulunmaktadır.Buraya yanaştıktan sonra sizleri direk restoranlar, kafeler karşılamaktadır.

3. Restoranlar

marmaris selimiye Restoranlar

Selimiye köyü’nün halkının çoğunluğu balıkçılıkla geçinmektedir. Doğal olarak denize karşı balık yiyebileceğiniz güzel restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranların en güzel özelliği ise sessizlik ve mum ışığında yemek yemenizdir. Akşam yemeğinizi ağız tadıyla gürültüsüz yiyebilirsiniz. Ünlülerimiz kaçamak yapmak için bu köyü tercih ettiklerinden bu restoranlarda onların işletme sahipleriyle çekilmiş fotoğraflarını bulabilirsiniz. Eğer balık restoranlarını tercih etmezseniz mantıcılarıda bulunmaktadır. Badem restoranda rahatlıkla yiyebilirsiniz.
[irp]

4. Kafeler

marmaris selimiye kafeler

Çok fazla kafesi olmasa da bu köyün kafeleri birbirinden güzeldir.En meşhur kafesi ise Paprika’dır. Paprika küçük bir işletme olmasına rağmen ürün çeşitliliğiyle ve farklılıklarıyla tercih edilmektedir. En meşhur içeceği Pamuk şekerli çilekli limonatası. Arama motorlarında sorgulattığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız:)
Muhakkak uğramanız gereken bir adrestir. Ayrıca Losta Tatlıcısı diye ünlü bir kafesi de bulunmaktadır.

5. Pansiyonlar ve Plajlar

marmaris selimiye Pansiyonlar ve Plajlar

Selimiye’de denize sıfır birçok pansiyon bulabilirsiniz. Küçük bir köy olmasına rağmen pansiyon çeşitliliğinden dolayı konaklamınızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Daha öncede dediğim gibi sessizliğin ve huzurun ön planda olduğu bu köyde kafanızı rahat bir şekilde dinleyebilirsiniz.
Plajlar‘dan bahsedersek eğer genelde mekanların önünde denize girilmektedir. Kum yok, taş üzerindedir. Aslında tam bir plaj havası yoktur, sınırlı sayıda şezlong içermektedir. Ama karşısında bizleri bekleyen harika bir denizi bulunmaktadır. Denizin tadını çıkarmanız dileğiyle:)

Hepimiz yıl boyunca yoğun stresi ve zor şatlar altında çalışıp, okuyoruz. Kendimiz yaz aylarında güzel ödüller vermemiz taraftarıyım. Ben bu yaz bu şirin köye kısa bir gezinti yapsamda bu köyden çok keyif aldım ve kafamı dinledim. Umarım sizlere de iyi gelir:)

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu