Teknoloji

Huawei’nin HarmonyOS’u bu yıl 300 milyon cihaza ulaşacak

Huawei ekosisteminin geleceği olarak lanse edilen HarmonyOS işletim sisteminin bu yıl içerisinde 300 milyon cihaza ulaşacağı belirtildi.

Huawei ekosisteminin geleceği olarak gösterilen ve şirket tarafından büyük yatırım yapılan HarmonyOS işletim sistemi kullanımı hızla artmaya devam ediyor.

İşletim sisteminin gelişimi ve güncellemeleri devam ederken bu sırada 20 donanım şirketi ve 280 geliştirme şirketiyle çalışmaya başlandı.

HarmonyOS işletim sistemi

Huawei, 2021 yılı içerisinde HarmonyOS işletim sistemi kullanan 300 milyon cihaz hedeflerken bunun yanında 100 milyon kadar cihazın ise kendi işletim sistemleri yüklü olarak kutudan çıkmasını hedefliyor. Huawei’nin tüketici iş yazılımı başkanı Wang Chenglu, işletim sisteminin yalnızca akıllı telefonlar ve TV’ler için değil, farklı cihazları birleştirmek için tasarlandığını söylüyor. İşletim sistemi doğası gereği evrenseldir.

Huawei, bir grup akıllı telefonunun HarmonyOS’a yükseltmeye uygun olacağını zaten doğruladı, fakat bununla ilgili henüz ayrıntılı bir sürüm yol haritasını paylaşmadı.

Yakın zamanda bu yeni sayılabilecek işletim sistemi ile çok daha fazla karşılaşacağımızı söylememiz gerek.

Kaynak

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu