Haberler

Huawei’den ABD’ye cevap

Bir süredir Huawei ve Amerika Birleşik Devletleri yönetimi arasında çıkan gerginlik ve tartışma ortamı giderek büyüyor. Neredeyse politik bir savaş çıkaracak kadar büyüyen atışmalara dair son bir açıklama da Huawei tarafından geldi. Amerika’nın iddialarına göre Çinli üretici kendi ülkesi adına ülkelerden bilgi sızdırıyor. Amerika tarafından yapılan açıklamaları ardı ardına reddeden Huawei, bu durumdan artık sıkılmış gibi görünüyor.

 Trump tarafından Amerika Birleşik Devletleri halkının ulusal güvenliğine tehdit olarak veriler sızdırdığı söylenen firma, karşı bir atağa hazırlanıyor.

Huawei CEO’sundan Açıklama Geldi

İlgili Makaleler

Çinli teknoloji firması Huawei’nin CEO’su olan Guo Ping kısa bir süre önce CNBC’ye açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletleri yetkililerinin şirket ile bir rekabete girmekten korktuklarını açıkladı. Bu yüzden de firma ismine ve itibarına sürekli olarak iftiralarda bulunduğuna işaret etti.

Yapılan açıklamaların ardından tarafların uzun bir süre birbirleri ile barışamayacağı ortada. Hali hazırda Huawei firması Amerika Birleşik Devletleri halkına her yıl milyonlarca cihaz satmakta. Her ne kadar devlet yetkilileri firmanın ülkelerinde satış yapmasına engel olmaya çalışsa da bunun önüne geçilemeyecek gibi duruyor.

Çinli teknoloji firmasının CEO’su Ping yaptığı açıklamalarda ABD tarafından alınan önlemlerin şirketi zora soktuğunu kabul etse de “telefonlarımızı da şebeke ekipmanımızı da alıp almayacağına karar verecekler müşterilerimiz” diyor.

Huawei tarafından Amerika yetkililerince kendilerine atılan asılsız iddialara karşı birçok maddi dava başlatılmış durumda. Bu davaların da bir çoğunun Çinli teknoloji devi tarafından kazanılması bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu