Haberler

Huawei P40’ın detaylarını gösteren görseller ortaya çıktı

Huawei tarafından Mart 2020’de tanıtılması beklenen Huawei P40 ile ilgili detaylar ortaya çıkıyor. Son ortaya çıkan görsellerde cihazın tasarımının nasıl olacağını görebiliyoruz.

 

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Huawei’nin 2020 yılında tanıtacağı ilk tepe modeli Huawei P40 modeliyle ilgili bir çok detay ortaya çıkmaya başladı. Dün yayınlanan görsellerde ise Huawei P40 modelinin render tasarım görüntüleri yer alıyor. Telefonun tasarımının nasıl olacağı ile ilgili bir çok soruya da cevap oldu.

İlgili Makaleler

Huawei P40 Kirin 990 yonga seti ile gelecek

Ortaya çıkan tasarım görsellerine baktığımızda ilk göze çarpan detay telefonun arka kısmında dikey olarak yerleştirilen ve dikdörtgen şeklindeki kamera modülü oluyor. Alt alta yerleştirilmiş üçlü kamera tasarımı 2020 yılında piyasaya sürülecek bütün tepe modellerde kullanacağı söyleniyor. Telefonun ön kısmının tasarımına baktığımıza ise ekranın sol üst kısmına henüz çözünürlüklerini bilmediğimiz 2 adet selfie kamerasını görüyoruz.

Kirin 990 işlemcisiyle gelmesi muhtemel olan Huawei P40 modeli 6.2 inç büyüklüğünde ekrana sahi olacak. 3.5 mm kulaklık girişi kaldırılan yeni modelin arka kısmında alt alta sıralı olan 3 kameradan birisi ana lens, diğeri ultra geniş açı fotoğraf çekebilecek olan lens ve son olarak üçüncüsü de 3D ToF sensörü olacak. Kutusundan Android 10 işletim sistemi yüklü olarak çıkacak olan Huawei P40 ve P4 Pro modellerinde Google uygulamaları yer almayacak onun yerine Huawei Mobile Services‘e yer verileceği söyleniyor.

Fiyat konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor fakat Huawei P40 ve Huawei P40 pro modellerinin tanıtımları Mart 2020’de Pariste yapılacak.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu