HaberlerListeler

Huawei Mate 20 Pro Yeni Güncelleme İle İkinci Yüzü Tanıyabilecek

Huawei’nin tepe modeli Mate 20 Pro piyasadaki en iyi yüz tanıma özelliğine sahip telefonlardan birisi. Son güncellemeye kadar sadece bir kişiyi ile sınırlan olan yüz tanıma özelliği biraz daha geliştirildi ve yeni güncelleme ile birlikte ikinci bir kişiyi tanıma imkanı verildi. Bu özellik daha önce de iPhone X modelinde güncelleme ile ikinci bir kişiye izin verilmişti.

Huawei Mate 20 Pro nun tanıtıldığı günden itibaren en dikkat çekici özelliği ön kamerası, kızıl ötesi sensör ve VCSEL adındaki projeksiyon modülü sayesinde 1 milyon noktayı tarayarak yüz tanıma yapabiliyordu. iPhone’da da benzer bir özellik var fakat insan yüzünde taradığı nokta çok daha az. 

Bu özelliğe sahip akıllı telefon kullanıcıları yüz tanımasının tek kişi tarafından kullanılmasının zorlukları yaşamışlardır. Özellikle çocuk sahibi kişilerde bu zorluk yaşanıyor (kendimden biliyorum), Huawei firması da aynı Apple’ın yaptığı gibi bu şikayetleri göz ardı etmemiş ve yaptığı güncellemede ikinci kişiye izin vermişler. Yüz tanıma özelliği ile telefonun kilidi açılabildiği gibi aynı zamanda mobil ödeme içinde kullanılabiliyor.

İndirilebilir olan güncelleme sadece Huawei Mate 20 Pro  ve Huawei Mate 20 RS Prosche Edition modellerine gelecek. Huawei Mate 20 modeli ise sadece kamera ile yüz tanıdığı için bu güncellemeden faydalanamıyor. Güncelleme yaptıysanız Kullanıcılar Güvenlik ve Gizlilik sekmesindeki Yüz İle Kilit Açma menüsünden ikinci kişiyi tanımlayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu