HaberlerListeler

Huawei 2018 Yılında 200 Milyon Cihaz Satmayı Başardı

Huawei 8 yıl içerisinde 66 kat büyümeyi başardı.

Huawei 8 yıl içerisinde 66 kat büyümeyi başardı.

2018 Huawei için bazı talihsizlikler yaşasa da şirket tarihine geçecek bir yıl olmayı başardı. Sene aşında firma kendisine hedef olarak 200 milyon satış rakamını koyduğunda bir çok otorite imkansız olarak görüyordu, yıl sonuna yaklaştığımızda ise şirketin mobil bölüm başkanı olan He Gang, 2018 yılı satış hedefini yakaladıklarını açıkladı.

Huawei Nova 4 modelinin tanıtımı için düzenlenen etkinlikte katılımcılara seslenen başkan, 25 Aralık itibariyle 200 milyon cihaz satış rakamını geçtiklerini açıkladı. 2017 yılında 153 milyon cihaz satan Huawei, büyük bir gelişme göstererek yılı bir rekorla tamamladı.

Yılın ilk 7 aylında 100 milyon cihaz satmayı başaran şirket, geride kalan 5 ay içerisinde ise 100 milyon cihaz daha satarak herkes tarafından takdir edilmesi gereken bir performans sergiledi. Tabu bu süre içerisinde ABD ile yaşanan sıkıntı ve ardından ABD başta olmak üzere bir çok ülkede yaşanan yasaklanmalara rağmen bu satış rakamına ulaşması bütün otoriteler tarafından imkansız olarak görülüyordu.

Her yıl katlanarak büyümeyi başaran firma daha önceki öngörülerine 2018 yılında 200 milyon cihaz satmayı hedeflediklerini, 2019 yılında ise dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda olacaklarını belirtmişlerdi.

Kendi yonga setini üreten, her yıl teknolojisini daha fazla geliştiren ve daha önceki haberimizde belirttiğimiz gibi artık ne olur ne olmaz diyerekten kendi işletim sistemini geliştirmeye başlayan firma, bunu zaten hak ediyor.

Huawei Kendi İşletim Sistemini Geliştirdiğini Açıkladı

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu