Teknoloji

HTC, iki yeni VR başlığını tanıtmaya hazırlanıyor

Akıllı telefon piyasasındaki pazarını kaybeden HTC, VR pazarındaki gücünü iki yeni VR başlığını önümüzdeki hafta tanıtacak.

HTC bir dönem akıllı telefon pazarından adından söz ettirmeyi başarırken daha sonra pazardaki yerini hızla kaybetti. Şimdilerde çok az sayıda akıllı telefon üreten Tayvanlı şirket, VR pazarında ise en güçlü firma olarak karşımıza çıkıyor. HTC 11-12 Mayıs 2021 tarihinde düzenleyeceği Vivecon etkiliğinde iyi yeni VR başlığını tanıtacak.

Tanıtılacak yeni ürünlerden birisi Vive Focus 3 Business Edition adındaki yeni bir cihaz olurken, diğeri ise Vive Pro 2 modeli üst düzey VR başlığı olacak.

HTC Vive VR Başlıkları

Ekinliği tanıtımı için yapılan Twitter paylaşımında yer alan fotoğraf ise bazı kesimlerden tepki çekmişti. Paylaşımda üzerinde dışa bakan kameralar yer alan siyah bir cihaz yer alırken, HTC’nin “Sanal gerçeklikte çalışmaya hazır mısınız?” sloganı dikkat çekti. Cihaz hakkında şimdilik bir detay yer almazken, kurumsal amaçlı kullanacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynaklara göre Focus 3 Business Edition, şirket belgelerinde 1.474 € / 1.771 $ fiyat etiketi ile listelendi. Pro 2 versiyonu ise diğer cihazdan daha ucuz olacak – sadece 842 € / 1.012 $. Ne yazık ki, cihazların hiçbiriyle ilgili herhangi bir özellik yok, ancak sadece bir hafta içinde Vivecon’da iki VR başlığı hakkındaki bütün detayları öğrenmiş olacağız.

Kaynak

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Bir Yorum

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu