Faydalı BilgilerListelerSağlık

Horlamaya Karşı Burun Bandı Kullanma, Horlama Önleyici Bant Önerileri

Horlamaya karşı burun bandı kullanma, horlama önleyici burun bantları işe yarar mı, horlamayı önlemek için ne tür uygulamalar önerilir. Çağımızın hastalığı olan Obeziteye bağlı gelişen rahatsızlıklardan biri de hiç kuşkusuz Horlama rahatsızlığıdır. Horlama bilinçli yapılan bir hareket olmamakla birlikte horlayan kişiden ziyade birlikte yaşadığı ailesi veya arkadaşlarını etkileyen ve çoğu zaman dayanılmaz sıkıntılar doğurabilecek bir rahatsızlık olarak görülmektedir. Günümüzde tıbbın gelişmesi ile birlikte bu tür sıkıntılar da bir bir aşılmaya başlamıştır. Uzmanlar horlamaya karşı geçici bir çözüm olarak burun bandını geliştirmiştir. Horlamaya karşı kalıcı çözüm ise çoğu zaman bir cerrahi operasyon ile mümkün olmaktadır. 

Horlama Çağımızın Rahatsızlığı Oldu

Horlama Çağımızın Rahatsızlığı Oldu

Horlama benim için de gerçekte de çok önemli bir sorundu. Özellikle evlendikten sonra bunun eşim için büyük bir sıkıntı oluşturduğunu gördüm. Gerçi ben çok fazla kilolu değilim benim horlamamın asıl nedeni burun etimin olması fakat yine de horlamaya karşı burun bandının çok etkili bir silah olduğunu yaşayarak tecrübe ettim. Reklam yapmak gibi olmasın ancak horlamaya karşı bright right burun bandından alıp denedim. Belki inanmayacaksınız ama 1 günde mükemmel bir sonuç elde ettim. Daha ilk kullanmaya başladığım anlamda burnumdaki ve solunum yollarımdaki rahatlama harika bir uyku çekmeme sebep oldu. Sanki daha yeni hayata başlıyormuş gibi hissettim.

Burun Bandı Eczanelerde 2 Kat Fiyatla Satılabiliyor Dikkat

Burun Bandı Eczanelerde 2 Kat Fiyatla Satılabiliyor Dikkat

Burun bandının sadece eczanelerde olduğunu düşünerek gidip aldım. Ancak sonradan internetten araştırdığımda 2 katı fiyatla aldığını öğrendim. Eğer rutin olarak bu bantları kullanacaksanız, daha uygun fiyatlara temin edebileceğiniz yerleri bulabileceğinizi unutmayın. Bu da benden size dost tavsiyesi olsun.

Burun Bandı Nedir?

Burun bandı, hassas biçimde burun kanallarını açan, ilaç içermeyen ve mekanik olarak çalışan bir üründür. Burun kanallarından hava akışı direncini azaltır ve burundan daha sağlıklı bir şekilde nefes alınmasını sağlamaktadır. 

Burun Bandını Kimler Kullanabilir ve Ne Zaman Kullanılır?

İlaç içermeyen bir çözümle burunlarından daha rahat nefes almak isteyen insanlar horlamayı önleyici burun bantlarını kullanmanın faydasını kısa süre içerisinde görecekler. Egzersiz yaparken veya uyurken ya da gün boyunca alerjilere veya soğuk algınlığına bağlı olarak burun tıkanıklığı yaşadığınızda burun bantları kullanılabilir. 

Burun Bantları Gerçekten Horlamayı Engeller mi?

Bu soru kulak burun, boğaz uzmanlarının çoğuna sorulur. Çoğu horlama uyku esnasında ağızdan nefes alma aşamasında gerçekleşir. Burun tıkanıklığı da ağzınızdan nefes almanıza sebep olmaktadır. Eğer normal olarak burnunuzdan nefes almakta güçlük çekmenizden ötürü horlama meydana gelmektedir. Burun bantları bu yönü ile burundan nefes almanızı sağlayarak horlamayı azaltır veya tamamen ortadan kalkmasına sebep olur.

Burun Bantları Gerçekten Horlamayı Engeller mi?

Burun bandı kullananlar üzerinden yapılan araştırmalara göre eşlerin %80‘i horlamanın azaldığını veya bittiğini belirtmiştir.

Eğer horlamanızın ciddi bir durumun uyku apnesi gibi belirtisi olduğundan şüpheleniyorsanız, cerrahi bir operasyon olacağından uzman doktor ile iletişime geçiniz.

Burun Bandı Nasıl Kullanılır? ( VİDEO ANLATIM )

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu